Canal Digital

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Canal Digital – skandynawska płatna platforma telewizyjna dostępna drogą satelitarną, kablową i cyfrową-naziemną, należąca do norweskiej firmy telekomunikacyjnej Telenor, chociaż początkowo było to joint-venture norweskiej telekomunikacji Telenor oraz francuskiego Canal Plus. Została uruchomiona w marcu 1997 roku. Ma około 3 mln abonentów. Dostępna jest w Szwecji, Danii, Norwegii i Finlandia. Sygnał nadaje poprzez satelity Thor 5 i Thor 6. Naziemnie częściowo dostępna jest w Finlandii.

Szwecja, Królestwo Szwecji (Sverige, Konungariket Sverige) – państwo w Europie Północnej, zaliczane do państw skandynawskich. Szwecja jest członkiem Unii Europejskiej od 1995 roku. Graniczy z Norwegią, Finlandią i Danią.Nationalencyklopedin – największa, szwedzka encyklopedia współczesna. Jej stworzenie było możliwe dzięki kredytowi w wysokości 17 mln koron, którego udzielił rząd szwedzki w 1980 roku i który został spłacony w 1990. Drukowana wersja składa się z 20 tomów i zawiera 172 tys. haseł. Wersja internetowa zawiera 260 tys. haseł (stan z czerwca 2005). Inicjatorem projektu był rząd szwedzki, który rozpoczął negocjacje z różnymi wydawcami. Negocjacje zakończyły się w 1985, kiedy na wydawcę został wybrany Bra Böcker z Höganäs. Encyklopedia miała uwzględniać kwestie genderowe i związane z ochroną środowiska. Pierwszy tom ukazał się w 1989 roku, ostatni w 1996. Dodatkowo w roku 2000 ukazały się trzy dodatkowe tomy. Encyklopedię zamówiło 54 tys. osób. W 1997 roku ukazało się wydanie elektroniczne na CD, a w 2000 pojawiło się wydanie internetowe, które jest uzupełniane na bieżąco.

Kanały satelitarne[ | edytuj kod]

Duńskie kanały telewizyjne[ | edytuj kod]

Fińskie kanały telewizyjne[ | edytuj kod]

Norweskie kanały telewizyjne[ | edytuj kod]

Szwedzkie kanały telewizyjne[ | edytuj kod]

Zagraniczne kanały telewizyjne[ | edytuj kod]

Platforma cyfrowa - marketingowe określenie systemu opartego na elektronice cyfrowej. Z technicznego punktu widzenia nie ma spójnej definicji, która odróżniałaby platformy cyfrowe od innych elektronicznych projektów, nie określanych tym mianem.WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.


Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
Telenor - norweska firma telekomunikacyjna, będąca częścią Indeksu OBX, notowanego na Giełdzie Papierów Wartościowych w Oslo. Firma została założona w 1855 roku jako Telegrafverket, potem zmieniła nazwę w 1969 roku na Televerket. W roku 1994 przyjęła obecną nazwę, kiedy stała się spółką akcyjną. Telenor był aż do 1998 monopolistą w usługach komunikacyjnych dla klientów prywatnych w Norwegii. Obecnie zatrudnia około 23 tys. pracowników, z czego 12 tys. z nich poza granicami Norwegii. W 2006 roku wartość firmy na giełdzie wzrosła do 125 miliardów koron norweskich (około 17,4 miliardów euro). Większościowy pakiet akcji należy do norweskiego państwa. Firma jest głównym właścicielem platformy Canal Digital. W Pakistanie należąca do niego sieć komórkowa jest drugim największym operatorem.
DaniaKrólestwo Danii (duń. Kongeriget Danmark) – państwo położone w Europie Północnej (Skandynawia), najmniejsze z państw nordyckich. W jej skład wchodzą też formalnie Grenlandia oraz Wyspy Owcze, które posiadając szeroką autonomię tworzą z kontynentalną Danią Wspólnotowe Królestwo Danii (Rigsfællesskabet). Dania graniczy od południa z Niemcami, zaś przez cieśninę Sund sąsiaduje ze Szwecją.
Kino TV (wcześniej, do 12 września 2017 roku: FilmBox) – kanał filmowy, dystrybuowany w Polsce przez SPI International Polska.
Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.
{{Stacja telewizyjna infobox}} Nieznane pola: "siostrzane". Discovery Channel – edukacyjny kanał telewizyjny, założony w 1985 przez Johna Hendricksa w Stanach Zjednoczonych.
Disney Channel – międzynarodowa stacja telewizyjna emitująca produkcje Disneya. Zajmuje się też produkcją własnych filmów (Disney Channel Original Movies) i seriali (Disney Channel Original Series). Pierwszy na świecie Disney Channel to wersja amerykańska, która wystartowała w 1983 roku. W 2006 nadawanie rozpoczęła wersja polska.

Reklama