• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Camila - telenowela  Podstrony: [1] [2] 3
  Przeczytaj także...
  ITI Film Studio – założona w 1993 roku firma, ma swoją siedzibę w Warszawie przy ulicy Wiertniczej 166. Zajmuje się produkcją reklam TV oraz dystrybucją filmów, a także tłumaczeniem filmów na język polski. Firma ta należy do Grupy ITI. Dodatkowo współpracuje ze Start International Polska.Kuno Becker (ur. 14 stycznia 1978 w Meksyku) – amerykański aktor pochodzenia meksykańskiego. Jest znany przede wszystkim z roli Santiago Muñeza w trylogii: Gol! ([2005), Gol 2 (2007) i Gol 3 (2009).
  Przypisy[ | edytuj kod]

  Bibliografia[ | edytuj kod]

 • Camila w bazie Filmweb
 • Camila w bazie IMDb
 • Camila w bazie Alma-latina.net
 • IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.Eduardo Capetillo (ur. 13 kwietnia 1970 w Meksyku) – meksykański aktor grający w telenowelach oraz piosenkarz. Znany między innymi jako Sergio Santibañez w telenoweli Marimar oraz jako Miguel Gutiérrez w telenoweli Camila.


  Podstrony: [1] [2] 3  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).
  Język hiszpański (hiszp. idioma español, castellano) – język należący do rodziny romańskiej języków indoeuropejskich. Współczesne standardy literackie (z Hiszpanii i Ameryki hiszpańskojęzycznej) wywodzą się ze średniowiecznego języka kastylijskiego. Jeszcze dziś język hiszpański bywa nazywany kastylijskim, dla odróżnienia go od innych języków używanych w Hiszpanii (zob. niżej).
  Grupo Televisa, S.A.B. - meksykańska spółka medialna (grupa medialna), założona w 1950 (jako Telesistema Mexicano), druga co wielkości w Ameryce Łacińskiej (niektóre dane wskazują, że największa) oraz największa w świecie hiszpańskojęzycznym. Jest spółką o zasięgu międzynarodowym, przy czym większość programów emitowanych za granicą telewidzowie mogą oglądać za pośrednictwem sieci telewizyjnej Univision (z siedzibą w Dorel na Florydzie), z którą Televisa ma kontrakt na wyłączność. Grupo Televisa posiada (od końca 2010) 5% udziałów w Univision, z jednoczesną opcją na zakup kolejnych 5%.
  TVN – polska komercyjna stacja telewizyjna, wchodząca w skład Grupy TVN należącej do grupy medialnej ITI. Rozpoczęła ona nadawanie 3 października 1997 o godz. 19:00. Jest to jeden z najchętniej oglądanych kanałów telewizji komercyjnej w kraju.
  Bibi Gaytán (właściwie Silvia Viviana Gaytán Barragán, ur. 27 stycznia 1972 w Tapachula, Chiapas, Mexico) - meksykańska aktorka i piosenkarka. Najbardziej znana z roli tytułowej bohaterki w telenoweli Camila. Od 1994 zamężna z Eduardo Capetillo. W latach 1989 - 1991 była wokalistką w zespole Timbiriche.
  Prawo do szczęścia (hiszp. El derecho de nacer) - meksykańska telenowela produkcji Televisa i El Canal de las Estrellas z 2001 roku. Oparta na motywach znanej telenoweli Prawo do narodzin z 1981 roku. Główne role zagrali Kate del Castillo i Saúl Lisazo.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.731 sek.