CEMS

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

CEMS – The Global Alliance in Management Education lub CEMS (dawniej ang. Community of European Management Schools and International Companies) – ogólnoświatowe stowarzyszenie szkół biznesowych, partnerów korporacyjnych i organizacji pozarządowych, którego działalność obejmuje program CEMS MIM (Master's in International Management), Stowarzyszenia Alumnów tego programu (CAA, ang. CEMS Alumni Association) oraz zacieśnianie współpracy pomiędzy wszystkimi członkami organizacji.

International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji. Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.

Członkami CEMS Global Alliance są 32 szkoły wyższe ze wszystkich kontynentów, około 70 partnerów korporacyjnych i 7 partnerów socjalnych. Program umożliwia studentom zdobycie globalnego podwójnego dyplomu na 2 uczelniach członkowskich.

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie jest jedyną polską uczelnią członkowską stowarzyszenia. CEMS Club Warszawa jest lokalnym oddziałem organizacji.

Program CEMS MIM ukończyło dotychczas około 13 000 studentów wywodzących się z 85 krajów.

Uniwersytet Koloński (Universität zu Köln) jest jedną z najstarszych wyższych uczelni w Europie jak i, kształcąc rocznie ponad 44 000 studentów, zalicza się do największych istniejących w Niemczech. Uniwersytet jest członkiem Deutsche Forschungsgemeinschaft – fundacji wspierającej czołowe niemieckie placówki naukowe – oraz członkiem-założycielem Stowarzyszenia Europejskich Szkół Zarządzania.WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.

Ranking[ | edytuj kod]

Program CEMS MIM jest wysoko oceniany w rankingu programów managerskich Financial Times.

CEMS MIM[ | edytuj kod]

CEMS Master’s in International Management (CEMS MIM) to roczny program studiów magisterskich prowadzony wspólnie przez uczelnie wyższe zrzeszone w CEMS Global Alliance. Zainicjowany w 1998 roku przez Uniwersytet Koloński, HEC Paris, ESADE oraz Uniwersytet Bocconiego, CEMS MIM stał się pierwszym międzynarodowym programem magisterskim.

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie (SGH, w latach 1949–1991 Szkoła Główna Planowania i Statystyki, SGPiS) – najstarsza uczelnia ekonomiczna w Polsce, a zarazem jeden z wiodących uniwersytetów ekonomicznych w Europie. Jej siedziba mieści się na warszawskim Mokotowie, przy al. Niepodległości, w bezpośrednim sąsiedztwie stacji metra Pole Mokotowskie.Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.

CEMS MIM zwykle trwa dwa semestry, z czego jeden odbywa się na uczelni macierzystej, a drugi spędzany jest za granicą na jednej z uczelni partnerskich. Niektóre uczelnie pozwalają na spędzenie obu semestrów na uczelni przyjmującej. Poza ukończeniem uczelni macierzystej, aby dostać dyplom CEMS należy z powodzeniem ukończyć projekt biznesowy, wziąć udział w skill seminars, zrealizować zagraniczne praktyki oraz zdać egzamin z dwóch języków obcych.

Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.


Podstrony: 1 [2] [3] [4]
Reklama