Butch Moore

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Butch Moore (ur. 10 stycznia 1938 w Dublinie jako James Augustine Moore, zm. 3 kwietnia 2001) – irlandzki piosenkarz, członek grupy The Capitol w latach 1960-1966. Później członek rodzinnego zespołu Butch N Maeve. Reprezentant Irlandii podczas Konkursu Piosenki Eurowizji 1965 z utworem „Walking the Streets in the Rain”.

Zawał mięśnia sercowego (łac. infarctus myocardii), nazywany też zawałem serca i atakiem serca – martwica mięśnia sercowego spowodowana jego niedokrwieniem na skutek zamknięcia tętnicy wieńcowej doprowadzającej krew do obszaru serca.The Late Late Show – irlandzki talk-show. Jest to najdłużej emitowany talk-show na świecie przez tego samego nadawcę, jest również flagowym programem stacji Raidió Teilifís Éireann.

Początki kariery[ | edytuj kod]

W początkowych okresach swojej kariery Moore należał do kilku zespołów m.in.: „Melochords”, „The Blue Clavons”. W 1960 roku wstąpił do „The Capitol”, gdzie był wokalistą do roku 1966.

Konkurs Piosenki Eurowizji (ang. Eurovision Song Contest (ESC), fr. Concours Eurovision de la Chanson, potocznie Eurowizja) – organizowany od 1956 roku coroczny festiwal muzyczny, w którym udział biorą przedstawiciele publicznych stacji telewizyjnych zrzeszonych w Europejskiej Unii Nadawców (EBU). Do 1994 roku organizowany był w marcu, kwietniu lub w maju. Od 1995 roku Konkurs Piosenki Eurowizji odbywa się w maju (najczęściej w drugiej połowie maja).Dublin (angielska wymowa: [dʌblɪn] lub [dʊblɪn]; irl. Baile Átha Cliath, wym. [bˠaʲlə a:hə klʲiəh]) – stolica i największe miasto Irlandii, położone w prowincji Leinster.


Podstrony: 1 [2] [3]




Warto wiedzieć że... beta

10. Konkurs Piosenki Eurowizji 1965 odbył się 20 marca 1965 w Neapolu we Włoszech. Festiwal, który prowadziła Renata Mauro, wygrał Luksemburg.

Reklama