Bushwood

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Bushwoodcivil parish w Anglii, w hrabstwie Warwickshire, w dystrykcie Warwick. Leży 11 km na północny zachód od miasta Warwick i 143 km na północny zachód od Londynu. W 2001 roku civil parish liczyła 18 mieszkańców.

Ziemia (łac. Terra) − trzecia, licząc od Słońca, a piąta co do wielkości planeta Układu Słonecznego. Pod względem średnicy, masy i gęstości jest to największa planeta skalista Układu Słonecznego.Anglia (ang. England, język staroangielski Englaland) – w przeszłości samodzielne królestwo, obecnie największa i najludniejsza część składowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Anglię zamieszkuje 83% całkowitej populacji państwa. Region zajmuje dwie trzecie wyspy Wielkiej Brytanii i posiada granice lądowe z Walią na zachodzie i Szkocją na północy. Wyspa oblewana jest przez Morze Północne, Morze Irlandzkie, Ocean Atlantycki i kanał La Manche. Stolicą Anglii jest Londyn.

Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Ordnance Survey linked data
  2. Bushwood na mapie (ang.). getamap.ordnancesurvey.co.uk. [dostęp 2010-11-27].
  3. Neighbourhood Statistics. [dostęp 2015-10-06]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-03-03)].
Civil parish (w dosłownym tłumaczeniu "parafia cywilna") – jednostka samorządu terytorialnego najniższego szczebla występująca na dużej części (lecz nie całości) obszaru Anglii. Parafie bywają niekiedy przyrównywane do polskich gmin, jednak nie jest to precyzyjne, ponieważ posiadają znacznie mniejszy zakres kompetencji.
Reklama