Burton Swifts F.C.

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Burton Swifts F.C.angielski klub piłkarski, mający siedzibę w mieście Burton upon Trent w środkowej części kraju.

Burton upon Trent (Burton-upon-Trent, Burton-on-Trent, Burton) – miasto w Wielkiej Brytanii (Anglia), na wschodzie hrabstwa Staffordshire, nad rzeką Trent. W 2001 roku liczyło ponad 64 000 mieszkańców.English Football League – rozgrywki piłkarskie, w których uczestniczą profesjonalne kluby z Anglii i Walii. Założone w 1888 roku, są to najstarsze tego typu rozgrywki na świecie.

Historia[ | edytuj kod]

Chronologia nazw:

 • 1871: Burton Swifts F.C.
 • 1901: klub rozformowano - po fuzji z Burton Wanderers F.C. tworząc Burton United F.C.
 • Piłkarski klub Burton Swifts F.C. został założony w mieście Burton upon Trent w hrabstwie Staffordshire w 1871 roku. W 1890 roku klub został członkiem założycielem ligi Combination. Jednak po zaledwie roku przeniósł się do Football Alliance. Kiedy Alliance połączył się z The Football League w 1892 roku, Klub został jednym z członków założycieli Second Division.

  Football League Second Division - w latach 1892-1992 drugi, najwyższy poziom ligowy w Anglii. Po uformowaniu Premier League, liga ta stała się drugim najwyższym poziomem Football League i zarazem trzecim, najwyższym w kraju.Piłka nożna (ang. football, amer. soccer) – gra zespołowa. Fani piłki nożnej twierdzą, że jest najpopularniejszą dyscypliną sportową na świecie.

  W sezonie 1892/93 zespół startował w Football League Second Division. W debiutowym sezonie zajął szóste miejsce. W następnym sezonie znów był szóstym. Sezony 1894/95 i 1895/96 zakończył na 11.pozycji. W sezonie 1896/97 zajął 14.miejsce. W 1898 i 1899 został sklasyfikowany o jedno miejsce wyżej, a w sezonie 1899/1900 opuścił się na 15.lokatę. Po zakończeniu sezonu 1900/01, w którym zajął ostatnie 18.miejsce klub połączył się z sąsiednim Burton Wanderers F.C., tworząc Burton United F.C.

  Anglia (ang. England, język staroangielski Englaland) – w przeszłości samodzielne królestwo, obecnie największa i najludniejsza część składowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Anglię zamieszkuje 83% całkowitej populacji państwa. Region zajmuje dwie trzecie wyspy Wielkiej Brytanii i posiada granice lądowe z Walią na zachodzie i Szkocją na północy. Wyspa oblewana jest przez Morze Północne, Morze Irlandzkie, Ocean Atlantycki i kanał La Manche. Stolicą Anglii jest Londyn.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Reklama