Burlington (Vermont)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Burlington – największe miasto stanu Vermont, położone w hrabstwie Chittenden, na wschodnim brzegu jeziora Champlain.

The University of Vermont and State Agricultural College - uniwersytet w Burlington w Vermont, szósta pod względem starszeństwa uczelnia w Nowej Anglii. Został założony w 1791 roku.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.

Gospodarka[ | edytuj kod]

W mieście rozwinął się przemysł elektroniczny, maszynowy oraz meblarski.

Podstrony: 1 [2] [3] [4]
Warto wiedzieć że... beta

South Burlington – miasto (city) w hrabstwie Chittenden, w północno-zachodniej części stanu Vermont, w Stanach Zjednoczonych, położone na wschodnim brzegu jeziora Champlain, na południowym brzegu rzeki Winooski, w sąsiedztwie miasta Burlington. W 2013 roku miasto liczyło 18 612 mieszkańców.
Japonia (jap. 日本, trb. Nihon lub Nippon) – państwo wyspiarskie usytuowane na wąskim łańcuchu wysp na zachodnim Pacyfiku, u wschodnich wybrzeży Azji, o długości 3,3 tys. km. Archipelag rozciąga się niemal południkowo (Japończycy utrzymują, że ich kraj ma kształt „trzydniowego Księżyca”) pomiędzy 45°33′ a 20°25′ stopniem szerokości północnej, od Morza Ochockiego na północy do Morza Wschodniochińskiego i Tajwanu na południu. Stolica Tokio jest usytuowana prawie dokładnie na tej samej szerokości geograficznej co Ateny, Pekin, Teheran i Waszyngton.
Miasto (od prasłow. „местьце", „mě́sto"–„miejsce”) – historycznie ukształtowana jednostka osadnicza charakteryzująca się dużą intensywnością zabudowy, małą ilością terenów rolniczych, ludnością pracującą poza rolnictwem (w przemyśle lub w usługach) prowadzącą specyficzny miejski styl życia.
Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
Bilwi (znane również jako Puerto Cabezas) – miasto w północno-wschodniej Nikaragui, położone na wybrzeżu atlantyckim (na tzw. Wybrzeżu Moskitów) niedaleko ujścia rzeki Wawa. Współrzędne geograficzne: 14°02′N 83°26′W/14,033333 -83,433333. Ośrodek administracyjny regionu autonomicznego Atlántico Norte. Drugi pod względem liczby ludności (po Bluefields) ośrodek miejski atlantyckiego wybrzeża Nikaragui; zamieszkuje je 22,6 tys. (1995). Większość ludności stanowią Indianie Miskito.
WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.

Reklama