• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Buffalo Bandits  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Sezon rozpoczął się 9 stycznia, a zakończył 10 kwietnia 1993 roku. W tym sezonie nie rozegrano All Star Game. Był to siódmy sezon zawodowej ligi lacrosse (licząc sezony EPBLL). Mistrzem sezonu została drużyna Buffalo Bandits.
  Mark Steenhuis, zawodnik Buffalo Bandits

  Buffalo Bandits to zawodowa drużyna lacrossa grająca w National Lacrosse League w dywizji wschodniej.

  Informacje[ | edytuj kod]

 • Data założenia: 1992 rok
 • Trener: Darris Kilgour
 • Manager: Darris Kilgour
 • Arena: First Niagara Center
 • Barwy: pomarańczowo-czarno-purpurowe


 • Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Lacrosse (fr. la crosse – zakrzywiony kij) – zespołowa gra sportowa pochodzenia indiańskiego, której zasady ostatecznie ustalono w pierwszej połowie XIX w. w Kanadzie (gdzie uznano ją za sport narodowy); rozgrywana na trawiastym boisku, polega na umieszczeniu za pomocą specjalnej, trójkątnej rakiety piłki w bramce przeciwnika; 1904 i 1908 konkurencja olimpijska; uznawana za pierwowzór hokeja na lodzie.
  First Niagara Center – arena sportowa, miejsce spotkań i rozrywki, znajdująca się w Buffalo w stanie Nowy Jork w Stanach Zjednoczonych.
  Sezon rozpoczął się 30 grudnia 1995 roku, a zakończył 12 kwietnia 1996 roku. W tym sezonie nie rozegrano All Star Game. W tym sezonie do ligi dołączył zespół Charlotte Cobras. Był to dziesiąty sezon zawodowej ligi lacrosse (licząc sezony EPBLL). Mistrzem sezonu została drużyna Buffalo Bandits.
  Sezon rozpoczął się 8 stycznia, a zakończył 16 kwietnia 1994 roku. W tym sezonie nie rozegrano All Star Game. Zespół Pittsburgh Bulls wycofał się z rozgrywek. Był to ósmy sezon zawodowej ligi lacrosse (licząc sezony EPBLL). Mistrzem sezonu została drużyna Philadelphia Wings.
  Sezon rozpoczął się 26 grudnia 2003 roku, a zakończył 7 maja 2004 roku. W tym sezonie z występu w lidze zrezygnowały zespoły Ottawa Rebel, New York Saints, a drużyna Columbus Landsharks zmieniła nazwę na Arizona Sting, New Jersey Storm zmieniła nazwę na Anaheim Storm i Albany Attack zmienił nazwę na San Jose Stealth. Podczas meczu All Star Game wschód okonał zachód 19 - 15. Niewiele brakowało aby sezon nie odbył się z powodu braku porozumienia między ligą a PLPA. W grudniu 2003 roku odbył się dwunasto dniowy strajk zawodników. Jednak obie strony doszły do porozumienia i sezon odbył się. W tym sezonie również zmniejszono liczbę dywizji o dwóch. Był to osiemnasty sezon zawodowej ligi lacrosse (licząc sezony EPBLL i MILL). Mistrzem sezonu została drużyna Calgary Roughnecks.
  Sezon rozpoczął się 27 grudnia 1991 roku, a zakończył 11 kwietnia 1992 roku. W tym sezonie do ligi dołączył zespół Buffalo Bandits, a zespół New England Blazers zmienił nazwę na Boston Blazers. W tym sezonie nie grano All-Star Game. Był to szósty sezon zawodowej ligi lacrosse (licząc sezony EPBLL). Mistrzem sezonu została drużyna Buffalo Bandits.
  Kanada (ang. i fr. Canada) – państwo położone w Ameryce Północnej, rozciągające się od Oceanu Atlantyckiego na wschodzie do Oceanu Spokojnego na zachodzie i Oceanu Arktycznego na północy. Na południu i północnym zachodzie graniczy ze Stanami Zjednoczonymi, granice morskie: na północy z Danią (Grenlandia) i na wschodzie z Francją (wyspy Saint-Pierre i Miquelon). Drugie państwo świata pod względem powierzchni (po Rosji) oraz 36. pod względem ludności. Kanada jest członkiem ONZ, NAFTA, Wspólnoty Narodów, Frankofonii, NATO, G8, APEC.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.786 sek.