Bryan Mantia

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Bryan "Brain" Kei Mantia (ur. 4 lutego 1963 w Cupertino w stanie Kalifornia) – amerykański perkusista. Mantia współpracował z takimi grupami muzycznymi i wykonawcami jak: Giant Robot, Praxis, Primus, Buckethead, Guns N' Roses, Godflesh, Pieces, El Stew, Tom Waits, No Forcefield oraz Colonel Claypool's Bucket of Bernie Brains.

WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.Leslie Edward "Les" Claypool (ur. 29 września 1963 w Richmond, Kalifornia) – amerykański basista rockowy, założyciel i lider grupy Primus i Oysterhead.

Instrumentarium[ | edytuj kod]Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
Larry LaLonde, właściwie Reid Lawrence LaLonde (ur. 12 września 1968 w Richmond w stanie Kalifornia), znany również jako Ler; amerykański muzyk, kompozytor i instrumentalista, gitarzysta. LaLonde występował oraz współpracował z grupami muzycznymi Primus, No Forcefield, Possessed, Blind Illusion oraz Serj Tankian and The FCC.
Tim "Herb" Alexander (ur. 10 kwietnia 1965 w Cherry Point w Karolinie Północnej) - amerykański perkusista. Alexander znany jest przede wszystkim z wieloletnich występów w grupie muzycznej Primus.
Biblioteka Narodowa Republiki Czeskiej (cz. Národní knihovna České republiky) – biblioteka narodowa Czech z siedzibą w Pradze. Biblioteka znajduje się w gmachu Clementinum. Jedna z najstarszych bibliotek na terenie Czech, której zbiory obejmują ponad 6,5 miliona woluminów.
Primus – amerykańska grupa muzyczna wykonująca metal alternatywny z wpływami funky, heavy metalu i rocka. Twórczość Primusa charakteryzują humorystyczne teksty utworów oraz wyeksponowana rola gitary basowej. Zespół wsławił się nagraniem czołówki do popularnej kreskówki dla dorosłych – South Park.
Perkusja – ogólna nazwa zestawu instrumentów perkusyjnych, posiadająca różne znaczenie w zależności od rodzaju muzyki. W szkolnictwie muzycznym oraz muzyce poważnej jest to grupa instrumentów, na których muzyk może grać używając jednego instrumentu, lub dowolnie skompletowanego zestawu, natomiast w muzyce rockowej i często jazzowej tą nazwą określany jest dość typowy podstawowy zestaw instrumentów, który w miarę potrzeby może być uzupełniany o mniej reprezentatywne składniki. W tym drugim znaczeniu (rock, jazz) polskie określenie perkusja jest odpowiednikiem angielskiego drums lub drum kit, natomiast muzyk (najczęściej towarzyszący), grający na różnego rodzaju „przeszkadzajkach” (żargonowa nazwa instrumentów perkusyjnych takich jak shaker, tamburyn, triangel, conga, bongosy, itp.), określany jest w języku angielskim jako osoba grająca na percussion – percussionist (perkusjonista).
Godflesh - brytyjski zespół muzyczny zaliczany do nurtu industrial metal. Zespół powstał w Birmingham w 1988 r., założony przez Justina K. Broadricka i Bena Greena.

Reklama