Bruno Valsangiacomo

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Bruno Valsangiacomo (ur. 1955) – szwajcarski biznesmen działający w wielu państwach Europy i Azji. Od 1 stycznia 2011 roku prezydent Grupy ITI.

WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.

Życiorys[ | edytuj kod]

Bruno Valsangiacomo rozpoczął swoją karierę w bankowości pracując przez 20 lat dla czołowych firm, takich jak UBS (w latach 1972–1982) i Banque Paribas (w latach 1982–1991), gdzie zdobywał szerokie kompetencje i bogatą wiedzę z dziedziny bankowości korporacyjnej, restrukturyzacji, finansów handlowych, fuzji i przejęć oraz rynku nieruchomości. W roku 1991 Bruno Valsangiacomo założył firmę konsultingową FFC Fincoord Finance Coordinators Ltd., z siedzibą w Zurychu i stał się odnoszącym sukcesy niezależnym przedsiębiorcą, dla którego główny obszar zainteresowania stanowiła rozwijająca się Polska. W tym samym roku, wraz z Janem Wejchertem i Mariuszem Walterem został akcjonariuszem założycielem Grupy ITI, odpowiedzialnym za strategię, finanse, kwestie prawne, fuzje i przejęcia, oraz relacje inwestorskie. Przeprowadził wiele skomplikowanych transakcji i zrealizował liczne inicjatywy Grupy ITI, począwszy od otwierania nowych spółek, poprzez prowadzenie spółek typu joint venture, przedsięwzięcia finansowe i oferty publiczne. Na początku swojej działalności w rozwijającej się gospodarczo Polsce, oprócz doświadczenia w branży medialnej i rozrywkowej Valsangiacomo zdobył także dogłębną wiedzę w branży spożywczej, farmaceutycznej oraz innych sektorach przemysłu. Przed mianowaniem na stanowisko Prezydenta Grupy ITI w styczniu 2011 Bruno Valsangiacomo pełnił funkcję Wiceprezydenta Grupy ITI. Jest członkiem wielu Rad Nadzorczych, między innymi Wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej TVN S.A. i członkiem Komitetu Audytu w TVN S.A.

Jan Bohdan Wejchert (ur. 5 stycznia 1950, zm. 31 października 2009) – polski przedsiębiorca, założyciel grupy ITI i TVN. TVN – polska komercyjna stacja telewizyjna, wchodząca w skład Grupy TVN należącej do grupy medialnej ITI. Rozpoczęła ona nadawanie 3 października 1997 o godz. 19:00. Jest to jeden z najchętniej oglądanych kanałów telewizji komercyjnej w kraju.

Od roku 1994 Bruno Valsangiacomo zarządza firmą rodzinną założoną w roku 1945 przez swojego teścia, działającą pod nazwą Tectus Holding S.A. w Szwajcarii, która specjalizuje się we ogólnoświatowej franczyzie specjalistycznej technologii konstrukcyjnej (konstrukcje kablobetonowe i mosty podwieszane), materiałach konstrukcyjnych i sprzęcie elektronicznym do pomiaru twardości betonu, metalu i papieru. Bruno Valsangiacomo pełni, między innymi, funkcje Prezesa w FFC Fincoord Finance Coordinators Ltd, BBR VT International Ltd., i w Proceq S.A. oraz w innych firmach w Europie i Azji.

Szwajcaria, Konfederacja Szwajcarska (Confoederatio Helvetica, Schweiz, Schweizerische Eidgenossenschaft) – państwo federacyjne w Europie Zachodniej. Jest jednym z niewielu państw, w których obowiązuje demokracja bezpośrednia. Szwajcaria od kongresu wiedeńskiego w 1815 roku jest państwem neutralnym. Do Organizacji Narodów Zjednoczonych przystąpiła dopiero 10 września 2002 po przegłosowaniu tej decyzji w referendum minimalną większością 52% głosów.Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.

Przypisy[ | edytuj kod]

  1. fincoord: bruno_valsangiacomo, www.fincoord.com [dostęp 2017-11-17] (ang.).

Bibliografia[ | edytuj kod]

  • Zarząd. Grupa ITI. [dostęp 2012-06-17].
  • Mariusz Antoni Walter (ur. 4 stycznia 1937 we Lwowie) – reporter, reżyser, pracownik naukowy, menedżer, producent, współwłaściciel Grupy ITI, założyciel telewizji TVN, przedsiębiorca, od kilkunastu lat znajdujący się na liście 100 najbogatszych Polaków tygodnika "Wprost". Od 1 stycznia 2013 roku Honorowy Prezydent Grupy ITI.BNP Paribas to grupa kapitałowa, a zarazem bank francuski powstały w 2000 roku z połączenia banków Banque Nationale de Paris (BNP) i Paribas. Jest to największy bank strefy euro pod względem kapitalizacji giełdowej. Siedzibą banku jest Paryż. Spółka wchodzi w skład indeksu CAC 40.
    Warto wiedzieć że... beta

    Zurych (niem. Zürich; fr. Zurich; wł. Zurigo; romansz Turitg; w miejscowym dialekcie Züri) – miasto w północno-wschodniej Szwajcarii, nad Jeziorem Zuryskim oraz rzekami Limmat i Sihl, stolica kantonu Zurychu; największe miasto i główny ośrodek gospodarczy kraju. Zurych jest największym kompleksem urbanistycznym Szwajcarii.

    Reklama