Brent Huff

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Brent Huff (ur. 11 marca 1961 w Springfield) – amerykański aktor, reżyser i scenarzysta filmowy i telewizyjny, wykładowca aktorstwa na The Performer's Academy w miejscowości Laguna Woods w stanie Kalifornia, były model. Uchodzi za aktora kultowego wśród miłośników niskobudżetowych, kiczowatych produkcji kina sensacyjnego z końca lat 80.

Glamour - międzynarodowy magazyn dla kobiet, w Polsce wydawany przez wydawnictwo Gruner + Jahr Polska. Średni nakład wynosi 280 tys. egzemplarzy, średnia sprzedaż - 150 tys. (według danych ZKDP za 2005 r.).Calvin Richard Klein (ur. 19 listopada 1942 roku w Nowym Jorku) – syn węgierskiego imigranta, amerykański projektant mody.

Życiorys[ | edytuj kod]

Wczesne lata[ | edytuj kod]

Urodził się w Springfield w stanie Missouri. Studiował teatroznawstwo na University of Missouri, gdzie grał także w uczelnianej drużynie koszykówki. Po ukończeniu studiów przeniósł się do Kalifornii i osiadł w Los Angeles, gdzie rozpoczął karierę aktorską.

Bai Ling (trad. chiń.: 白靈; upr. chiń.: 白灵; pinyin: Bái Líng; ur. 10 października 1966 w Chengdu) – amerykańska aktorka chińskiego pochodzenia. Córka muzyka Bai Yuxianga (白玉祥) oraz aktorki i tancerki Chen Binbin (陳彬彬).Biblioteka Narodowa (BN) – polska biblioteka narodowa w Warszawie, na Ochocie, na Polu Mokotowskim, narodowa instytucja kultury założona w 1928.

Kariera[ | edytuj kod]

Jeszcze w trakcie nauki w szkole średniej debiutował jako statysta w filmie Johna Guillermina King Kong (1976) z Jeffem Bridgesem i Jessicą Lange. Został odkryty przez agencję Ford Models (wówczas znaną jako Ford Modeling Agency) i wkrótce przeprowadził się z Los Angeles do Nowego Jorku. W latach osiemdziesiątych był już popularnym modelem. Ogólnoświatowo promował między innymi takie marki, jak Giorgio Armani, Gianni Versace, Valentino Garavani, Calvin Klein czy L&M, gościł na okładkach magazynów Vogue, Glamour i GQ.

Strike Commando 2, także Trappola diabolica – włoski film akcji z 1988 roku w reżyserii Brunona Matteiego, z Brentem Huffem i Richardem Harrisem obsadzonymi w rolach głównych. Sequel przebojowego filmu Strike Commando (1987).Hollywood – dzielnica miasta Los Angeles w Stanach Zjednoczonych i najważniejszy ośrodek amerykańskiej kinematografii. Słowo Hollywood jest używane jako skrótowa, popularna nazwa dla amerykańskiego przemysłu filmowo-telewizyjnego.

Głównie kojarzony jest z pierwszoplanową rolą Willarda w erotycznym filmie przygodowym Gwendoline (1984), w zdobyciu której pomogła mu znacznie sukcesywna kariera modela. Inne znane filmy z jego udziałem to Dziewięć śmierci ninja (Nine Deaths of the Ninja, 1985), który to wypromował go jako aktora, oraz Trener (Coach, 1978). Wystąpił w licznych filmach akcji, z których najpopularniejsze to Strike Commando 2 (1988), Cop Game (1988) i Odpowiedź zbrojna (Armed Response, 1986) z Davidem Carradine; w pierwszym z nich wcielił się w kultową w pewnych kręgach rolę komandosa Michaela Ransoma. Przy kilku projektach współpracował z włoskim twórcą filmów niskobudżetowych Brunonem Mattei, a w latach 1993-95 zagrał w czterech telewizyjnych filmach niemieckich.

Kicz (z niem. Kitsch - lichota, tandeta, bubel) – utwór o miernej wartości, schlebiający popularnym gustom, który w opinii krytyków sztuki i innych artystów nie posiada wartości artystycznej.Giorgio Armani (ur. 11 lipca 1934 w Piacenzie we Włoszech) – włoski projektant mody oraz współzałożyciel przedsiębiorstwa Giorgio Armani S.p.A.

Huff występował też w serialach telewizyjnych, takich jak JAG – Wojskowe biuro śledcze (JAG), Dowody zbrodni (Cold Case) czy Mad Men.

Wyreżyserował dwa filmy dokumentalne oraz dwanaście filmów fabularnych (pełno- lub krótkometrażowych): It's a Kid's World (2011), Helpless (2010), Hero (2010), Last Will (2010), Serbian Scars (2010), Cat City (2008), Welcome to Paradise (2007), Nocnych łowców (Treasure Riders, 2007), Lap Dancing (2003), 100 Mile Rule (2002), Doborową kompanię (The Bad Pack, 1997), We the People (1994). Wraz z George'em Sandersem napisał scenariusz do thrillera Magic Man (2009), w którym wystąpiły gwiazdy Hollywood – między innymi Billy Zane, Bai Ling i Robert Davi. Jego głos wykorzystywano w reklamach amerykańskiej stacji telewizyjnej E! Entertainment.

JAG - Wojskowe Biuro Śledcze – amerykański serial sensacyjny, mający swą premierę w 1995 roku. W Polsce po raz pierwszy wyemitowany w marcu 1997. Od początku reżyserowany przez Donalda P. Bellisario. Główni bohaterowie to komandor Harmon Rabb (David James Elliott) oraz major, a następnie podpułkownik, Sarah MacKenzie (Catherine Bell) oraz ich technokratyczny szef admirał A.J Chegwiden (John M. Jackson).IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.

Życie prywatne[ | edytuj kod]

W 1989 ożenił się z Shawn, mają córkę Bailey. Zamieszkał w Los Angeles.

Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Valentino Clemente Ludovico Garavani (ur. 11 maja 1932 w Voghera) - włoski projektant mody i założyciel marki SpA Valentino and company. Jego główne linie to m.in. Valentino, Valentino Garavani Valentino Roma, i czerwony Valentino.
Springfield – miasto w Stanach Zjednoczonych, w stanie Missouri, siedziba administracyjna hrabstwa Greene, na wyżynie Ozark.
Model (mężczyzna), modelka (kobieta) − osoba zawodowo zajmująca się pozowaniem artyście (fotografowi, malarzowi, rzeźbiarzowi) lub demonstrowaniem strojów podczas pokazów mody.
David Carradine, właśc. John Arthur Carradine (ur. 8 grudnia 1936 w Hollywood, zm. 3 czerwca 2009 w Bangkoku) – amerykański aktor filmowy i telewizyjny, producent filmowy, reżyser, scenarzysta.
Gatunek filmowy – forma zbiorcza dla filmów wykazujących podobne schematy fabularne, wspólną ikonografię, określone typy bohaterów oraz sytuacje, w których rozgrywa się akcja. Gatunek polega na reprodukcji formuły przyswojonej w ekranowym obiegu, a cechuje go ustabilizowanie i powtarzalność poszczególnych filmów.
E! Entertainment − kanał emitujący programy informacyjne oraz magazyny poświęcone szeroko pojętej rozrywce (film, muzyka i show-biznes). Jest dostępny w 120 krajach świata. E! Entertainment był dostępny w Polsce już w latach 1999-2002 dla abonentów Wizji TV. Stacja transmituje m.in.: gale wręczania Oscarów, nagród Grammy i Emmy oraz inne imprezy kulturalne. Kanał można oglądać w ofercie cyfrowej Multimedia Polska, UPC i Vectry. E! Entertainment dociera do 600 milionów domów na całym świecie.
Jeffrey Leon "Jeff" Bridges (ur. 4 grudnia 1949 roku w Los Angeles w stanie Kalifornia) – amerykański aktor i producent filmowy, laureat Oscara za pierwszoplanową rolę w filmie Szalone serce.

Reklama