Brading

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Miasto w Wielkiej Brytanii, w Anglii, na wyspie Wight, w regionie South East England, w hrabstwie Isle of Wight. W 1991 r. miasto to zamieszkiwało 2 077 osób.

Isle of Wight – wyspa należąca do archipelagu Wysp Brytyjskich, oddzielona od brytyjskiego wybrzeża cieśniną Solent. Kształtem przypomina romb o wymiarach 26 na 39 kilometrów i powierzchni 384 km².Miasto (od prasłow. „местьце", „mě́sto"–„miejsce”) – historycznie ukształtowana jednostka osadnicza charakteryzująca się dużą intensywnością zabudowy, małą ilością terenów rolniczych, ludnością pracującą poza rolnictwem (w przemyśle lub w usługach) prowadzącą specyficzny miejski styl życia.

Początki tej miejscowości datuje się na pierwsze lata naszej ery. Jest to miejscowość zabytkowa, w której można zwiedzić wille rzymską, muzeum figur woskowych, a także ratusz, z upamiętniającym pomnikiem byka, który przypomina stosowaną do 1906 roku praktykę uroczystego torturowania i zabijania tych zwierząt.

Ziemia (łac. Terra) − trzecia, licząc od Słońca, a piąta co do wielkości planeta Układu Słonecznego. Pod względem średnicy, masy i gęstości jest to największa planeta skalista Układu Słonecznego.Anglia (ang. England, język staroangielski Englaland) – w przeszłości samodzielne królestwo, obecnie największa i najludniejsza część składowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Anglię zamieszkuje 83% całkowitej populacji państwa. Region zajmuje dwie trzecie wyspy Wielkiej Brytanii i posiada granice lądowe z Walią na zachodzie i Szkocją na północy. Wyspa oblewana jest przez Morze Północne, Morze Irlandzkie, Ocean Atlantycki i kanał La Manche. Stolicą Anglii jest Londyn.

Miejscowość ma bardzo dobre bezpośrednie połączenie z miastem Ryde Oprócz urzędu poczty można tutaj znaleźć trzy pubu, dwa bary szybkiej obsługi, a także duży hipermarket.

Brading nie ma bezpośredniego kontaktu z morzem, jednakże do pięknego Sandown jest ok. 5 minut jazdy samochodem.

Dla lubiących spacery, przygotowane są specjalne deptaki wiodące wśród rezerwatu nad terenami bagiennymi.

Bydło domowe (Bos taurus) – gatunek zwierząt z rodziny Bovidae, rzędu parzystokopytnych. Gatunek ten pochodzi od tura wielkiego i tura krótkorogiego.Sandown - miasto i ośrodek wypoczynkowy w Anglii na wyspie Wight, na jej wschodnim wybrzeżu, nad zatoką Sandown Bay. Sandown graniczy od południa z Shanklin. Miejsce jedynego na wyspie ogrodu zoologicznego.
The Bull Ring
Brading Town Hall
Reklama