• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Bonus Systems Polska

  Przeczytaj także...
  B2C (ang. Business-to-consumer) – nazwa relacji występujących pomiędzy firmą a klientem końcowym, często realizowanych za pomocą Internetu, choć nie tylko. Stroną inicjującą transakcje jest firma. Natomiast odwrotnie C2B, gdzie transakcje inicjuje klient.Spółka akcyjna (niem. Aktiengesellschaft, ang. Joint-stock company, fr. Société par actions, hiszp. Sociedad anónima) – rodzaj powszechnej w gospodarce wolnorynkowej spółki kapitałowej, której forma opiera się na obiegu akcji będących w posiadaniu akcjonariuszy. Kapitał zakładowy składa się z wkładów założycieli, którzy stają się współwłaścicielami spółki.
  Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (skrót – sp. z o.o.) – forma prawna przedsiębiorstw tworzona przez jedną lub więcej osób, zwanych wspólnikami, które odpowiadają za zobowiązania przedsiębiorstwa w ograniczonym zakresie. Spotykana w licznych krajach Europy, w tym w Polsce.

  Bonus Systems Polska S.A.polska spółka akcyjna, zajmująca się wprowadzaniem i obsługą systemów motywacyjnych i premiowych.

  Działalność[ | edytuj kod]

  Spółka działa na polskim rynku w segmencie B2B i oferuje doradztwo, projektowanie, wdrażanie oraz obsługę programów motywacyjnych, premiowych, promocyjnych, lojalnościowych oraz marketingowych dla firm. Oferuje rozwiązania wykorzystujące elektroniczne metody płatności, takie jak przedpłacone karty płatnicze Visa / MasterCard oraz bony podarunkowe. Do listopada 2012 Bonus Systems stworzył dedykowane programy, wydając w Polsce w sumie ponad 650 tys. kart przedpłaconych.

  MasterCard – firma i organizacja członkowska zrzeszająca ponad 25 000 instytucji finansowych wydających karty płatnicze sygnowane marką i logo MasterCard oraz Maestro i Cirrus. Notowana na giełdzie nowojorskiej.Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.

  Skład grupy[ | edytuj kod]

  W skład Grupy Bonus wchodzą spółki: Card System Sp. z o.o. - prekursor sprzedaży przedpłaconych kart płatniczych Visa w segmencie B2C oraz B3 Digital Europe Sp. z o.o. - dostawca platform lojalnościowych, raportingowych i rozliczeniowych oraz zaawansowanych technologicznie rozwiązań marketingowych.

  Visa – marka kart płatniczych należąca do Visa Inc., spółki giełdowej notowanej na giełdzie nowojorskiej jako NYSE: V z siedzibą w Foster City w USA.B2B (ang. Business to Business) – nazwa relacji występujących pomiędzy firmami, określana często mianem „klasycznego” e-biznesu. Na światowym rynku business-to-business największą gałąź stanowią informacje biznesowe (raporty branżowe, badania konsumenckie, informacje dotyczące sieci społecznościowych) i stanowią ok. 42% wszystkich wydatków na działania b2b.

  Nagrody[ | edytuj kod]

  Grupa Bonus została uhonorowana nagrodami i wyróżnieniami, m.in. Finansista roku 2004, Finansista roku 2009, Teraz Polska, Najlepszy Partner w Biznesie 2009, Bursztynowa Karta Podarunkowa2011, Karta dla Polski na 2012 rok, Karta dla Polski na 2013 rok.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  Język polski (polszczyzna) – język naturalny należący do grupy zachodniosłowiańskich (do których należą również czeski, słowacki, kaszubski, dolnołużycki, górnołużycki i wymarły połabski), stanowiących część rodziny indoeuropejskiej.
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.767 sek.