• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Bonn  Podstrony: [1] 2 [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Bad Godesberg - dystrykt (Bezirk) miasta Bonn w Niemczech, w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia, w rejencji Kolonia. Do 31 lipca 1969 roku, samodzielne miasto. 1 sierpnia 1969 zostało przyłączone do ówczesnej stolicy Niemiec - Bonn.Encyklopedia PWN – encyklopedia internetowa, oferowana – bezpłatnie i bez konieczności uprzedniej rejestracji – przez Wydawnictwo Naukowe PWN. Encyklopedia zawiera około 122 tysiące haseł i 5 tysięcy ilustracji.
  Podział administracyjny[ | edytuj kod]

  Miasto dzieli się na cztery dystrykty (Stadtbezirk), które podzielone są na 51 dzielnic (Ortsteil):

 • Bad Godesberg: Alt-Godesberg, Friesdorf, Godesberg-Nord, Godesberg-Villenviertel, Heiderhof, Hochkreuz, Lannesdorf, Mehlem, Muffendorf, Pennenfeld, Plittersdorf, Rüngsdorf, Schweinheim
 • Beuel: Beuel-Mitte, Beuel-Ost, Geislar, Hoholz, Holtorf, Holzlar, Küdinghoven, Limperich, Oberkassel, Pützchen/Bechlinghoven, Ramersdorf, Schwarzrheindorf/Vilich-Rheindorf, Vilich, Vilich-Müldorf
 • Bonn: Auerberg, Bonn-Castell (do 2003: Bonn-Nord), Bonn-Zentrum, Buschdorf, Dottendorf, Dransdorf, Endenich, Graurheindorf, Gronau, Ippendorf, Kessenich, Lessenich/Meßdorf, Nordstadt, Poppelsdorf, Röttgen, Südstadt, Tannenbusch, Ückesdorf, Venusberg, Weststadt
 • Hardtberg: Brüser Berg, Duisdorf, Hardthöhe, Lengsdorf
 • Transport[ | edytuj kod]

  W mieście znajdują się następujące stacje kolejowe: Bonn Hauptbahnhof, Bonn-Bad Godesberg, Bonn-Duisdorf, Bonn-Oberkassel, Bonn Beuel, Bonn-Mehlem.

  Rejencja Kolonia (niem. Regierungsbezirk Köln) - jedna z pięciu rejencji niemieckiego kraju związkowego Nadrenia Północna-Westfalia. Siedziba rejencji oraz zarząd znajdują się w Kolonii.Deutsche Telekom AG jest największą, niemiecką firmą telekomunikacyjną i zarazem największym operatorem telekomunikacyjnym w Unii Europejskiej. Spółka notowana jest na giełdzie frankfurckiej na platformie XETRA oraz na NYSE: DT (skrót: DTAG).

  Na terenie miasta funkcjonuje system kolei miejskiej – Stadtbahn Bonn.

  Podstrony: [1] 2 [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Bonn-Bad Godesberg – dworzec kolejowy w Bonn, w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia, w Niemczech. Stacja została otwarta w 1855. Znajdują się tu 2 perony. Stacja należy do kategorii 4 DB.
  Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.
  Termin zjednoczenie Niemiec (niem. Deutsche Wiedervereinigung) – oznacza przyłączenie Niemieckiej Republiki Demokratycznej oraz Berlina Zachodniego do Republiki Federalnej Niemiec. Zjednoczenie Niemiec stało się faktem 3 października 1990 roku na mocy porozumienia zawartego 12 września podczas moskiewskiej konferencji dwa plus cztery. Układ ten podpisały obok NRD i RFN cztery dawne mocarstwa okupacyjne: Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Francja i Związek Radziecki.
  Bonn-Oberkassel – stacja kolejowa w Bonn, w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia, w Niemczech. Znajdują się tu 2 perony.
  Willa Hammerschmidt w Bonn (Niemcy) - od 1950 siedziba urzędu i miejsce zamieszkania Prezydenta Republiki Federalnej Niemiec. Od 1994 druga obok Zamku Bellevue w Berlinie, siedziba tego urzędu. Z powodu podobieństwa do Białego Domu, nazywana niekiedy "bońskim Białym Domem". Willa położona jest na brzegu Renu na północ od pałacu Schaumburg - drugiej siedziby Kanclerza Republiki.
  Windsor and Maidenhead – okręg miejski hrabstwa Berkshire, South East England. Od 1 kwietnia 1998 r. unitary authority.
  Sportverein Beuel 06 - niemiecki klub piłkarski z siedzibą w dzielnicy Beuel miasta Bonn, leżącego w Nadrenii Pólnocnej-Westfalii.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.025 sek.