• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Bombardier Q Series  Podstrony: [1] [2] 3 [4]
  Przeczytaj także...
  Scandinavian Airlines, SAS AB w przeszłości Scandinavian Airlines System to międzynarodowe, skandynawskie linie lotnicze. Obecnie SAS jest największym przewoźnikiem krajów nordyckich. Głównymi portami lotniczymi SAS są: Port lotniczy Sztokholm-Arlanda (Szwecja), Port lotniczy Oslo-Gardermoen (Norwegia) i Port lotniczy Kopenhaga-Kastrup (Dania).Bombardier Aviation – część grupy Bombardier. Jest trzecią pod względem wielkości firmą branży lotniczej (po Boeingu i Airbusie) i czwartym dostawcą samolotów komercyjnych (po Boeingu, Airbusie i Embraerze).
  Katastrofy[ | edytuj kod]
   Z tym tematem związana jest kategoria: Katastrofy lotnicze z udziałem samolotu Bombardier Dash 8.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. SAS zawiesza połączenia z Gdańskiem, www.trojmiasto.pl [dostęp 2017-11-22] (pol.).
  2. SINGAPORE: Bombardier to take Q400 up to 90 seats, „Flightglobal.com”, 17 lutego 2016 [dostęp 2016-11-10].
  Bombardier Q 200 to samolot pasażerski o napędzie turbośmigłowym produkowanym przez firmę Bombardier Aerospace. Stanowi rozwinięcie popularnej konstrukcji DHC-8-200 (Dash-8-200), która powstała na przełomie lat 70. i 80. XX w. w firmie De Havilland. Przedsiębiorstwo De Havilland zostało przejęte przez Bombardier Aerospace w 1992 r.Warszawa; miasto stołeczne Warszawa, w skrócie m.st. Warszawa – stolica i największe miasto Polski, położone w środkowo-wschodniej części kraju, na Nizinie Środkowomazowieckiej, na Mazowszu, nad Wisłą. Od 2002 r. miasto stołeczne Warszawa jest gminą miejską mającą status miasta na prawach powiatu.


  Podstrony: [1] [2] 3 [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Kanada (ang. i fr. Canada) – państwo położone w Ameryce Północnej, rozciągające się od Oceanu Atlantyckiego na wschodzie do Oceanu Spokojnego na zachodzie i Oceanu Arktycznego na północy. Na południu i północnym zachodzie graniczy ze Stanami Zjednoczonymi, granice morskie: na północy z Danią (Grenlandia) i na wschodzie z Francją (wyspy Saint-Pierre i Miquelon). Drugie państwo świata pod względem powierzchni (po Rosji) oraz 36. pod względem ludności. Kanada jest członkiem ONZ, NAFTA, Wspólnoty Narodów, Frankofonii, NATO, G8, APEC.
  Eurolot S.A. – operator świadczący usługi przewozowe między największymi polskimi portami lotniczymi, ale obsługujący również porty zagraniczne. Pełni funkcje dowozowe do połączeń zagranicznych Polskich Linii Lotniczych LOT. Większościowym udziałowcem spółki jest Skarb Państwa (62% akcji).
  Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego (ang. European Aviation Safety Agency, EASA) - agencja Unii Europejskiej z siedzibą w Kolonii, zajmująca się problemami bezpieczeństwa ruchu lotniczego w Europie.
  Learjet Company – amerykański producent niewielkich samolotów biznesowych na użytek cywilny i wojskowy. Firmę założono w późnych latach 50. XX wieku pod nazwą Swiss American Aviation Company. Obecnie Learjet jest w korporacji Bombardier Aerospace pod nazwą Bombardier Learjet Family.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.889 sek.