• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Bob Lazar  Podstrony: [1] 2 [3]
  Przeczytaj także...
  Coral Gables – miasto w Stanach Zjednoczonych, w stanie Floryda, w zespole miejskim Miami, nad Oceanem Atlantyckim. Około 42,4 tys. mieszkańców.Stręczycielstwo – nakłanianie innych osób do prostytucji, w wielu państwach uznane za działanie karalne w rozumieniu prawa karnego.
  Krytyka[ | edytuj kod]

  Bob Lazar twierdzi, że jest człowiekiem wykształconym. Edward Teller zaprzecza, by kiedykolwiek znał Lazara. Być może pracowali w Los Alamos, ale tam jest wielu naukowców. W Los Alamos zaprzeczają, by był kiedykolwiek zatrudniony, jednak oprowadzał po nim dziennikarzy jak po własnym domu. Dr Dawid L. Morgan wykazał znaczne braki jego wiedzy, a opisywane wynalazki przeczą prawom fizyki. Ma skłonność do tworzenia nowych, absurdalnych teorii.

  Poligon Nevada (ang. Nevada Test Site) znajduje się ok. 105 km na północny zachód od Las Vegas w hrabstwie Nye na obszarze Strefy Sił Powietrznych Nellis. Zarządzany przez Departament Energii Stanów Zjednoczonych.Strefa 51 (ang. Area 51, Dreamland ang. "Kraina marzeń" lub "Kraina snów", bądź Groom Lake, oficjalna nazwa: Air Force Flight Test Center, Detachment 3) – amerykańska baza wojskowa, zbudowana w roku 1951. Znajduje się w zachodniej części hrabstwa Lincoln na południu stanu Nevada, w Strefie Sił Powietrznych Nellis.

  Lazar utrzymuje, że otrzymał stopnie naukowe w Massachusetts Institute of Technology i California Institute of Technology – obie instytucje zaprzeczają. Nikt go nie pamięta w miasteczkach uniwersyteckich. Nie ma go też na żadnych fotografiach.

  18 czerwca 1990 roku Lazar został aresztowany w Las Vegas za stręczycielstwo. Postępowanie umorzono.

  Badanie wariografem[ | edytuj kod]

  W 1989 roku Bob Lazar zgodził się na udział w badaniu wariografem. Wariografista Ron Clay zadał pytania dotyczące technologii, którą widział Lazar. Pytanie brzmiało: „Czy świadomie kłamałeś, kiedy widziałeś anty-grawitacyjny napęd podczas działania?”. Odpowiedź Lazara brzmiała: „Nie”. Wyniki przeprowadzonego testu nie były jednoznaczne. Podczas pierwszej próby wynik sugerował, że Lazar mówił prawdę, natomiast druga próba pokazała, że kłamał. Były policjant, wariografista Terry Tabernetti przeprowadził cztery kolejne próby, z których wynikło, że Lazar mówił prawdę. Tabernetti wysłał wyniki do kolejnego wariografisty, który również stwierdził, że wyniki wskazywały na to, że Bob Lazar mówił prawdę. Czwarty wariografista badający wyniki, stwierdził, że Lazar mógł relacjonować informacje, które zdobył od kogoś innego i nie potwierdził wiarygodności przeprowadzonych testów. Wariografiści zgodzili się, że nie wydadzą ostatecznego oświadczenia co do wiarygodności Lazara, zanim nie przeprowadzą bardziej specjalistycznych testów, które nigdy nie nastąpiły.

  Wariograf, poligraf (zwany potocznie wykrywaczem kłamstw lub "detektorem kłamstw") – urządzenie służące do analizowania fizjologicznych reakcji organizmu człowieka, które są wykładnią emocji i jego reakcją na otoczenie zewnętrzne. Wariograf znalazł największe zastosowanie w pracy organów ścigania (jako narzędzie kryminalistyczne), chociaż dochodzi też do jego stosowania przez podmioty prywatne (np. w firmach chcących sprawdzić lojalność swoich pracowników).Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.


  Podstrony: [1] 2 [3]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Kultura popularna (popkultura, kultura masowa) – charakterystyczny typ kultury powszechnie dostępny i praktykowany (faworyzowany, lubiany) przez "masy", "lud", czyli liczne i szerokie rzesze ludzi, przy tym zasadniczo jest to pojęcie zawężone do obszaru kultury symbolicznej, szczególnie tej związanej z działalnością intelektualną, artystyczną (estetyczną), zabawowo-rozrywkową (ludyczno-rekreacyjną). Kultura popularna oznacza więc zasadniczo tyle co egalitarnie zorientowana sztuka.
  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  Los Alamos – miasto w Stanach Zjednoczonych, w północnej części stanu Nowy Meksyk, w hrabstwie Los Alamos, w Górach Skalistych, na wyżynie Pajarito, na wysokości 2225 m n.p.m. w odległości 56 km od Santa Fe oraz 149 km od Albuquerque.
  UFO (ang. unidentified flying object, pol. NOL – niezidentyfikowany obiekt latający) – wywodzące się z terminologii wojskowej sił powietrznych USA określenie obiektu latającego nie dającego się zidentyfikować jako żaden znany pojazd ani wyjaśnić żadnym ze znanych zjawisk atmosferycznych. W okresie zimnej wojny utrwaliło się błędne (niezidentyfikowany nie musi oznaczać pozaziemski) potoczne znaczenie UFO jako pojazdu cywilizacji pozaziemskiej (latającego spodka). Zidentyfikowane po pewnym czasie obiekty otrzymywały status IFO (ang. identified flying object).
  Układ okresowy pierwiastków – zestawienie wszystkich pierwiastków chemicznych w postaci rozbudowanej tabeli, uporządkowanych według ich rosnącej liczby atomowej, grupujące pierwiastki według ich cyklicznie powtarzających się podobieństw właściwości, zgodnie z prawem okresowości Dmitrija Mendelejewa.
  Ziemia (łac. Terra) − trzecia, licząc od Słońca, a piąta co do wielkości planeta Układu Słonecznego. Pod względem średnicy, masy i gęstości jest to największa planeta skalista Układu Słonecznego.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.888 sek.