Blues Brothers (gra komputerowa)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Blues Brotherskomputerowa gra platformowa wydana w 1991 przez Titus na Amigę, Atari ST, PC, Amstrad CPC i Commodore 64.

Matt „Guitar” Murphy (ur. 29 grudnia 1929 w Sunflower, zm. 15 czerwca 2018 w Miami) – amerykański gitarzysta bluesowy. Paul Allen Wood Shaffer (ur. 28 listopada 1949 w Thunder Bay w Ontario) – kanadyjski muzyk, aktor, osobowość telewizyjna i komik.

Grający wciela się w postacie z filmu o tym samym tytule. Celem gry jest uniknięcie policji w czasie drogi na koncert. Gra umożliwiała zabawę dwóm osobom jednocześnie na jednym ekranie (bez jego podziału).

Gra została przeniesiona na wiele platform, w tym: Nintendo Entertainment System, Super Nintendo Entertainment System, Game Boy.

W 1993 na PC ukazała się też druga część tej gry: Blues Brothers II - Jukebox Adventure.

Super Nintendo Entertainment System (w skrócie SNES i Super NES) – 16-bitowa konsola do gier, która osiągnęła wielki sukces w krajach zachodniej Europy, USA oraz w Japonii (tam pod nazwą Super Famicom).Titus Interactive, wcześniej Titus Software – francuska firma zajmująca się produkcją i dystrybucją gier komputerowych.
Willie Hall (ur. 8 sierpnia 1950 w Memphis) - amerykański perkusista, znany głównie z roli w filmach The Blues Brothers oraz Blues Brothers 2000.James Adam „Jim” Belushi (ur. 15 czerwca 1954 w Chicago) – amerykański aktor filmowy i telewizyjny, muzyk i komik pochodzenia albańskiego. Młodszy brat Johna Belushi. 9 października 2009 z rąk prezydenta Bamira Topiego przyjął albańskie obywatelstwo.
Warto wiedzieć że... beta

Daniel Edward Aykroyd (ur. 1 lipca 1952 w Ottawie) – kanadyjsko-amerykański aktor i muzyk, nominowany do Oscara za rolę drugoplanową w filmie Bruce’a Beresforda Wożąc panią Daisy.
Game Boy (jap. ゲーム ボーイ) – seria przenośnych konsoli do gier produkcji japońskiej firmy Nintendo. Konsole z serii charakteryzowały się posiadaniem kontrolera krzyżakowego wzorowanego na konsoli Nintendo Entertainment System oraz miejsca na kartridże z grami. Konsole Game Boy przyczyniły się do zwiększenia popularności przenośnych konsol, stanowiąc protoplastę konsoli ósmej generacji takich jak Nintendo 3DS czy PlayStation Vita.
Steve Jordan (ur. 14 stycznia 1957 w Nowym Jorku) – amerykański perkusista, multiinstrumentalista i producent muzyczny.
Film – utwór audiowizualny, składający się ze scen, które z kolei składają się z jednego lub więcej (do kilkudziesięciu) ujęć. Pierwotnie filmy wyświetlano w kinach, współcześnie również w telewizji i za pomocą innych urządzeń, takich jak magnetowidy, odtwarzacz DVD, Blu-ray i komputery.
Jonathan Stephen "John" Goodman (ur. 20 czerwca 1952 w St. Louis, Missouri, USA), aktor amerykański, znany głównie z ról komediowych.
Nintendo Entertainment System (w skrócie NES) – 8-bitowa konsola gier wideo firmy Nintendo znana pierwotnie na rynku japońskim jako Famicom (Nintendo Family Computer, po raz pierwszy zaprezentowany 15 lipca 1983).
Atari ST to linia komputerów domowych/osobistych zaprezentowana przez firmę Atari podczas targów CES w styczniu 1985 roku, mających bogate możliwości multimedialne. Komputery tej rodziny standardowo wyposażone były w myszkę przeznaczoną do obsługi środowiska graficznego, co ówcześnie było nowością w świecie komputerów.

Reklama