Blackpool (borough)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Blackpool – dystrykt typu unitary authority obejmujący większą część hrabstwa ceremonialnego Lancashire, w Anglii. W 2011 roku dystrykt liczyła 142 065 mieszkańców. W 1998 roku stał się unitary authority.

Layton – dzielnica w Anglii, w Lancashire, w dystrykcie (unitary authority) Blackpool. W 2011 miejscowość liczyła 6845 mieszkańców. Layton jest wspomniana w Domesday Book (1086) jako Latun. Bispham – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Lancashire, w dystrykcie (unitary authority) Blackpool. Leży 69 km na północny zachód od miasta Manchester i 327 km na północny zachód od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 19 165 mieszkańców.

Dzielnice[ | edytuj kod]

Anchorsholme, Bispham, Bloomfield, Brunswick, Claremont, Clifton, Greenlands, Hawes Side, Highfield, Ingthorpe, Layton, Marton, Norbreck, Park, Squires Gate, Stanley, Talbot, Tyldesley, Victoria, Warbreck i Waterloo.

Przypisy[ | edytuj kod]

  1. The Lancashire (Boroughs of Blackburn and Blackpool) (Structural Change) Order 1996 (ang.). legislation.gov.uk. [dostęp 2021-08-05].
  2. Blackpool (ang.). Ordnance Survey. [dostęp 2021-08-05].
Warto wiedzieć że... beta

Lancashire – hrabstwo ceremonialne i niemetropolitalne w północno-zachodniej Anglii, w regionie North West England, położone nad Morzem Irlandzkim i zatoką Morecambe.
Anglia (ang. England, język staroangielski Englaland) – w przeszłości samodzielne królestwo, obecnie największa i najludniejsza część składowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Anglię zamieszkuje 83% całkowitej populacji państwa. Region zajmuje dwie trzecie wyspy Wielkiej Brytanii i posiada granice lądowe z Walią na zachodzie i Szkocją na północy. Wyspa oblewana jest przez Morze Północne, Morze Irlandzkie, Ocean Atlantycki i kanał La Manche. Stolicą Anglii jest Londyn.

Reklama