Bitterne

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Bitterne – dzielnica w Southampton, w Anglii, w Hampshire, w dystrykcie (unitary authority) Southampton. Leży 3 km od centrum miasta Southampton, 16,8 km od miasta Winchester i 111 km od Londynu. W 1921 roku civil parish liczyła 3882 mieszkańców.

Londyn (ang. London) – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii.Hampshire – hrabstwo ceremonialne i niemetropolitalne w południowej Anglii, w regionie South East England, położone nad kanałem La Manche i cieśniną Solent.

Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Please refine your search (ang.). Geograph (Ordnance Survey). [dostęp 2016-09-05].
  2. Distance from BITTERNE [SU450130] (ang.). GENUKI. [dostęp 2016-09-05].
  3. liczba ludności (ang.). Vision of Britain. [dostęp 2016-09-05].

Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

  • Home (ang.). Bitterne Local History Society. [dostęp 2016-09-05].
  • Unitary authority - forma samorządu terytorialnego występująca przede wszystkim w Wielkiej Brytanii, łącząca w sobie kompetencje gminy, dystryktu i hrabstwa. W pewnym uproszczeniu można ją przyrównać do polskiego miasta na prawach powiatu. Status taki otrzymują zazwyczaj miasta i dystrykty na tyle duże, by móc wypełniać we własnym zakresie zadania przypisane zwykle hrabstwom, a także hrabstwa na tyle małe, że niecelowe jest tworzenie w nich niższych szczebli samorządu. Każda z authorities przypisana jest do jednego z hrabstw ceremonialnych (o ile nie stanowi samodzielnego hrabstwa ceremonialnego).Anglia (ang. England, język staroangielski Englaland) – w przeszłości samodzielne królestwo, obecnie największa i najludniejsza część składowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Anglię zamieszkuje 83% całkowitej populacji państwa. Region zajmuje dwie trzecie wyspy Wielkiej Brytanii i posiada granice lądowe z Walią na zachodzie i Szkocją na północy. Wyspa oblewana jest przez Morze Północne, Morze Irlandzkie, Ocean Atlantycki i kanał La Manche. Stolicą Anglii jest Londyn.
    Reklama