Biratnagar

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Biratnagar (nep. बिराटनगर) – miasto w południowo-wschodnim Nepalu, przy granicy z Indiami. Według spisu ludności w 2011 roku liczyło około 205 tysięcy mieszkańców; stolica dystryktu Morang; główny ośrodek przemysłowy kraju; łuszczarnie ryżu, cukrownie, zakłady bawełniane, jutowe; lotnisko. Czwarte co do wielkości miasto kraju.

Nepal (nep. नेपाल trl. Nepāl, trb. Nepal; nazwa tymczasowa: Federalna Demokratyczna Republika Nepalu, nep. संघीय लोकतान्त्रिक गणतन्त्र नेपाल trl. Saṁghīya Lokatāntrik Gaṇatantra Nepāl, trb. Sanghija Lokatantrik Ganatantra Nepal) – demokratyczna republika federalna w Azji Południowej, w środkowej części Himalajów, granicząca na północy z Chinami i na południu, wschodzie i zachodzie z Indiami; bez dostępu do morza.Dystrykt Morang (nep. मोरङ) - jeden z siedemdziesięciu pięciu dystryktów Nepalu. Leży w strefie Kośi. Dystrykt ten zajmuje powierzchnię 1855 km², w 2011 r. zamieszkiwało go 965 370ludzi. Stolicą jest Biratnagar.

Demografia[ | edytuj kod]

Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Nepal (ang.). W: City Population [on-line]. [dostęp 2017-08-28].
Ziemia (łac. Terra) − trzecia, licząc od Słońca, a piąta co do wielkości planeta Układu Słonecznego. Pod względem średnicy, masy i gęstości jest to największa planeta skalista Układu Słonecznego.
Reklama