• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Billions  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.

  Billionsamerykański serial telewizyjny (dramat) wyprodukowany przez Koppelman/Levien. Pomysłodawcami serialu są Brian Koppelman, David Levien oraz Andrew Ross Sorkin.

  Emisja[ | edytuj kod]

  Billions jest emitowany od 17 stycznia 2016 roku przez Showtime. 27 stycznia 2016 roku stacja Showtime ogłosiła zamówienie 2 sezonu. W Polsce serial jest udostępniony w usłudze +Seriale od 1 lutego 2016 roku.

  Asia Kate Dillon (ur. 15 listopada 1984 w Ithaca) – amerykańska aktorka, najbardziej znana ze swoich ról jako Brandy Epps w serialu Orange Is the New Black i Taylor Mason w Billions. Dillon identyfikuje się jako osoba niebinarna i używa zaimka "they" w liczbie pojedynczej. Showtime – amerykańska telewizja emitowana na kilku platformach w różnych państwach, głównie w Stanach Zjednoczonych. Wystartowała 1 czerwca 1976 w Kalifornii.

  Kolejne sezony[ | edytuj kod]

  9 marca 2017 roku stacja Showtime ogłosiła zamówienie 3 sezonu. W miesiąc po premierze stacja ogłosiła, że powstanie kolejny, czwarty sezon. W dniu 8 maja 2019, Showtime poinformowało o przedłużeniu serii na kolejny, piąty sezon. Pierwszy odcinek piątego sezonu wyemitowano 3 maja 2020 r. na kanale SHOW.

  Dramat (z gr. δρᾶμα – dráma czyli działanie, akcja) – jeden z trzech rodzajów literackich (obok liryki i epiki). Jest to właściwie rodzaj sztuki na granicy teatru i literatury.Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Clancy Brown (ur. 5 stycznia 1959 w Urbana w stanie Ohio) – amerykański aktor filmowy i telewizyjny. Podkłada często głos w grach komputerowych. Wysoki (192 cm) z głęboki głosem, często obsadzany jest w rolach czarnych charakterów.
  Rob Morrow (ur. 21 września 1962 r. w New Rochelle w stanie Nowy Jork) - amerykański aktor. Najbardziej znany dzięki roli dr. Joela Fleischmana, nowojorskiego lekarza zmuszonego do wyjazdu na Alaskę, w serialu "Przystanek Alaska".
  Serial telewizyjny – wieloodcinkowy program telewizyjny, zazwyczaj mający określoną strukturę narracyjną i utrzymany w określonej konwencji (np. dramatu, komedii, science-fiction, horroru) lub łączący różne konwencje.
  Ben Shenkman (ur. 26 września 1968 roku w Nowym Jorku, w stanie Nowego Jorku) - amerykański aktor teatralny, telewizyjny i filmowy.
  Fundusz hedgingowy (ang. hedge fund) – rodzaj instytucji finansowej pobierającej opłatę za zarządzanie powierzonym kapitałem, w którym dokonuje się kupna i krótkiej sprzedaży papierów na rynku kapitałowym w celu ograniczenia (hedge) ryzyka wahań cen obejmujących swoim zasięgiem cały rynek dla maksymalizacji zysków. Jego najważniejszymi cechami są bardzo wysokie ryzyko inwestycyjne, jak i możliwość osiągania wysokiej stopy zwrotu zarówno podczas hossy, jak i bessy na rynku. Ich strategia inwestycyjna jest często agresywna i spekulacyjna.
  Paul Edward Valentine Giamatti (ur. 6 czerwca 1967 w New Haven) – amerykański aktor pochodzenia włoskiego i niemieckiego, holenderskiego, angielskiego, francuskiego, irlandzkiego i szkockiego.
  David Costabile (ur. 9 stycznia 1967 w Waszyngtonie) – amerykański aktor najbardziej znany z pracy w serialach telewizyjnych. Wystąpił w rolach drugoplanowych w Billions, Breaking Bad, Układy, W garniturach oraz Prawo ulicy.

  Reklama

  Czas generowania strony: 1.135 sek.