Bill Kaulitz

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Bill Kaulitz, występujący także pod pseudonimem BILLY (ur. 1 września 1989 w Lipsku) – niemiecki muzyk i autor tekstów, wokalista zespołu Tokio Hotel, który tworzy wraz z bratem-bliźniakiem Tomem, oraz Georgiem Listingiem i Gustavem Schäferem.

Germany’s Next Topmodel – niemiecki program typu reality show, powstały na podstawie America’s Next Top Model. Program jest prowadzony przez niemiecką modelkę Heidi Klum, która jest głównym sędzią w jury oraz producentem wykonawczym tego show. Śpiew – czynność polegająca na wytwarzaniu dźwięków o charakterze muzycznym za pomocą głosu. Każda osoba potrafiąca mówić potrafi też śpiewać, ponieważ śpiew pod wieloma względami jest jedynie formą przedłużonej mowy.

Życiorys[ | edytuj kod]

Wczesne lata[ | edytuj kod]

Urodził się 1 września 1989 o godzinie 6:30 (świadczy o tym tatuaż na palcach lewej ręki) w Lipsku, będącym wówczas jeszcze Niemiecka Republika Demokratyczna. Jest drugim synem Simone Kaulitz i Jörga W.. Ma brata-bliźniaka Toma Kaulitza, starszego o 10 minut. Ich rodzice rozstali się, gdy mieli sześć lat, a w 2009 jego matka wyszła za mąż za Gordona Trümpera, ówczesnego gitarzystę z niemieckiej grupy rockowej Fatun. Ojczym zainspirował braci Kaulitzów do zajęcia się muzyką.

Lipsk (niem. Leipzig; górnołuż. Lipsk; czes. Lipsko; łac. Lipsia) – miasto na prawach powiatu, najliczniejszy ośrodek Saksonii i drugi, po Berlinie, Niemiec wschodnich. Miasto należy do aglomeracji Lipsk-Halle, która liczy ok. 996 100 mieszkańców (2009).Litewska Biblioteka Narodowa im. Martynasa Mažvydasa (lit. Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka) – litewska biblioteka narodowa założona w 1919 roku w Kownie, przeniesiona w 1963 roku i działająca do dziś w Wilnie.

Jego androgyniczny wygląd, młody wiek i specyficzne fryzury przyniosły mu popularność wśród wielu nastolatek. W sierpniu 2008 został wybrany najbardziej atrakcyjnym artystą na scenie przez czytelników hiszpańskiego magazynu „Hola”. W październiku 2009 znalazł się na 11. miejscu na liście najlepiej ubranych mężczyzn według magazynu „GQ”.

Androgynia (w psychologii) – występowanie u danej osoby cech psychicznych charakterystycznych zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.Dubbing (dawniej dublaż) – tworzenie ścieżki dialogowej filmu, serialu lub gry, polegające na podłożeniu ścieżki z lokalną wersją językową. Głosy podkładają często wyspecjalizowani aktorzy głosowi. Mianem dubbingu potocznie określa się również dogrywanie w studiu dialogów do już udźwiękowionego materiału w celu polepszenia jego jakości.
Bill Kaulitz, 2008

Od dzieciństwa interesuje się również modą, często projektował i szył własne ubrania. Jesienią 2009 Karl Lagerfeld zaprosił go do udziału w sesji z okazji trzydziestolecia niemieckiej edycji „Vogue’a”. 19 stycznia 2010 otworzył i zamknął pokaz kolekcji marki Dsquared2 w Mediolanie. Współpracował wtedy z braćmi Danem i Deanem Caten, co zaowocowało udziałem projektantów w przygotowaniach do trasy koncertowej zespołu Humanoid City Live. Zdjęcia Kaulitza można było znaleźć m.in. w magazynach „Vogue”, „Harper’s Bazaar” oraz „GQ”.

Niemiecka Republika Demokratyczna (oficjalny skrót NRD; niem. Deutsche Demokratische Republik, DDR) – dawne państwo położone w Europie Środkowej powstałe 7 października 1949 na terenie byłej radzieckiej strefy okupacyjnej (niem. Sowjetische Besatzungszone in Deutschland, SBZ). Likwidacja NRD nastąpiła 3 października 1990, gdy powstałe w jej miejsce landy przystąpiły do RFN tworząc jednolite Niemcy.International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.

W 2010 wraz z Alice Cooperem zaangażował się w kampanię reklamową sklepów Saturn. Następnie wraz z Tomem Kaulitzem został twarzą kampanii Audi i organizacji PETA w akcji sprzeciwiającej się wykorzystywaniu dzikich zwierząt w przemyśle rozrywkowym, szczególnie cyrkach. W tym samym roku bracia przeprowadzili się z Hamburga do Los Angeles, tłumacząc decyzję brakiem inspiracji i prywatności oraz atakami stalkerów. Przez prawie cztery kolejne lata wraz z zespołem skupili się na produkowaniu nowej muzyki.

Vogue – amerykański magazyn skierowany do kobiet, wydawany od końca XIX wieku do dziś. Dotyczy mody, życia gwiazd, lecz zawiera także artykuły z dziedzin sztuki, polityki. Przez wielu jest uważany za najważniejsze kobiece pismo w świecie mody i modelingu.Artur i Minimki (ang. Arthur and the Invisibles, fr. Arthur et les Minimoys, 2006) – francusko-amerykański film animowany. Film wyreżyserował Luc Besson na podstawie własnej książki. Obraz zrealizowany w technologii 3D.

W 2013 wraz z Tomem Kaulitzem zasiadł w jury dziesiątej edycji programu Deutschland sucht den Superstar, będącego niemiecką wersją formatu Pop Idol. Gościnnie pojawił się również w roli eksperta w programie Germany’s Next Topmodel.

Od 2016 działa również solowo, przyjął wówczas pseudonim Billy. 29 kwietnia 2016 wydał swój debiutancki singiel „Love Don't Break Me”, a 20 maja 2016 – pierwszy minialbum, zatytułowany I'm Not OK.

Jest również aktorem dubbingującym. Podkładał głos tytułowej postaci Artura w niemieckiej wersji filmu Artur i Minimki oraz jego sequelu. Ma własną figurę woskową w muzeum Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud w Berlinie, odsłoniętą 30 września 2008. Jest jednym z najmłodszych posiadaczy figur woskowych.

People for the Ethical Treatment of Animals (PETA) (pl. Ludzie na rzecz Etycznego Traktowania Zwierząt, pet – z ang. "zwierzę domowe") – międzynarodowa organizacja non-profit powstała w roku 1980 z siedzibą w Norfolk, Wirginia, USA. Jej główną działalność stanowi walka o prawa zwierząt. Prezesem i współzałożycielem organizacji jest Ingrid Newkirk.Harper’s Bazaar – amerykański miesięcznik o tematyce modowej ukazujący się od 1867 roku. Jego wydawcą jest Hearst Corporation.

Filmografia[ | edytuj kod]

Dubbing[ | edytuj kod]

 • Artur i zemsta Maltazara jako Artur (2009)
 • Artur i Minimki jako Artur (2006)
 • Aktor[ | edytuj kod]

 • Tokio Hotel - Hinter die Welt jako on sam (2017)
 • Szaleję za tobą jako młody chłopak (Florian), niewymieniony w czołówce (1994)
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Bill Kaulitz - Biography - IMDb, imdb.com [dostęp 2017-11-22].
  2. Tokio Hotel | Biography & History | AllMusic, allmusic.com [dostęp 2017-11-22] (ang.).
  3. http://i.imgur.com/IPTNq.jpg
  4. Tokio Hotel Takes On Circuses, „PETA”, 23 listopada 2010 [dostęp 2018-04-13] (ang.).
  5. Tokio Hotel TV 2014 [EP 05 'The Main Reason Why We Came To LA']. Tokio Hotel 2014-09-10. [dostęp 2018-04-13].
  6. Tokio Hotel-Zwillinge in der DSDS-Jury, „rtl.de” [dostęp 2018-04-13] (niem.).
  7. Germany’s next Topmodel - Shooting mit Bill Kaulitz - Folge 7, „www.prosieben.de”, 7 lipca 2013 [dostęp 2018-04-13] (niem.).
  8. Billy Is Not Ok! EP inspired by the ex, more.... JoJo Wright 2016-04-23. [dostęp 2018-04-13].
  9. mtv.com – Tokio Hotel’s Bill Kaulitz Immortalized.
  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.Szaleję za tobą – amerykański sitcom kręcony w latach 1992-1999. Serial był emitowany na kanale NBC, w Polsce kilka pierwszych serii wyemitował Polsat. Serial w wersji z dubbingiem pokazywał Canal+. W rolach głównych wystąpili Paul Reiser i Helen Hunt, którzy grają świeżo poślubioną parę mieszkającą w Nowym Jorku. Reiser gra Paula Buchmana, który jest twórcą filmów dokumentalnych. Hunt gra Jamie Stemple Buchman będącą specjalistą ds. public relations.
  Warto wiedzieć że... beta

  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  Tom Kaulitz-Trümper (ur. 1 września 1989 w Lipsku) – niemiecki muzyk, kompozytor i gitarzysta pop-rockowego zespołu Tokio Hotel.
  Sequel ([ˈsiːkwəl]; ang. kontynuacja, dalszy ciąg, następstwo) – kontynuacja jakiegoś dzieła, najczęściej filmu, książki lub gry komputerowej, przedstawiająca dalsze losy poznanych bohaterów lub kontynuująca wątek ukazany w poprzednim dziele.
  Audi (łac. audi – "słuchaj") – niemiecka marka samochodów osobowych, należąca do koncernu Volkswagen, produkowana przez spółkę Audi AG z siedzibą w Ingolstadt.
  Muzyk − osoba zajmująca się wykonywaniem (instrumentalista, wokalista, dyrygent) lub tworzeniem (kompozytor, producent muzyczny, aranżer) muzyki. Muzyk do swej pracy wykorzystuje m.in. instrumenty muzyczne, głos ludzki, głosy zwierząt, inne efekty akustyczne (np. uderzanie młotem w kowadło) czy też technologie komputerowe.
  Muzeum Figur Woskowych (ang. Madame Tussauds) – muzeum figur woskowych znanych ludzi z rozmaitych dziedzin życia, założone w 1835 przez Marie Tussaud (1761-1850) w Londynie.
  Gustav Klaus Wolfgang Schäfer (ur. 8 września 1988 w Magdeburgu) – niemiecki perkusista, członek zespołu Tokio Hotel.

  Reklama