Bielice (gmina)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Bielice położona jest w północno-zachodniej części powiatu pyrzyckiego. Siedzibą gminy jest wieś Bielice.

Parsów (tuż po wojnie Parszewo, niem. Wartenberg) – wieś w Polsce położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie pyrzyckim, w gminie Bielice.Chabowo (niem. Alt Falkenberg) – wieś w Polsce położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie pyrzyckim, w gminie Bielice.

Gmina stanowi 11,6% powierzchni powiatu.

Miejsce w województwie (na 114 gmin):

 • powierzchnia 101.
 • ludność 110.
 • W gminie czynny jest urząd pocztowy: Bielice k. Pyrzyc (nr 74-202).

  Położenie[ | edytuj kod]

  Sąsiednie gminy:

 • Kozielice i Pyrzyce (powiat pyrzycki)
 • Banie, Gryfino i Stare Czarnowo (powiat gryfiński)
 • Do 31 grudnia 1998 gmina wchodziła w skład województwa szczecińskiego. W momencie utworzenia gminy wchodziła w skład "dużego" woj. szczecińskiego.

  Sołectwo – jednostka pomocnicza gminy we współczesnej Polsce, charakterystyczna dla obszarów wiejskich. Obszar, zakres działania sołectwa i jego organów określa rada gminy w statucie sołectwa.Gmina Kozielice (do 1954 gmina Tetyń) – gmina wiejska położona w południowo-zachodniej części powiatu pyrzyckiego. Sąsiednie gminy:

  Demografia[ | edytuj kod]

  Gminę zamieszkuje 7,1% ludności powiatu.

 • Piramida wieku mieszkańców gminy Bielice w 2014 roku.

 • Piramida wieku Gmina Bielice.png

  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Bielica – struga w zachodniej części Pojezierza Zachodniopomorskiego na Równinie Pyrzyckiej, w powiecie pyrzyckim. Źródła Bielicy znajdują się wśród podmokłych terenów leśnych na południe od Swochowa w gminie Bielice. Na północ od wsi Nowe Linie Bielica wpływa na teren rozlewiskowy i dzieli się na kilka poddanych melioracji strug i cieków, które spełniają rolę odwadniającą, stąd często jest nazywana Swochowskim Kanałem. Dwoma nurtami łączy się z Kanałem Ostrowicy. Wpada do Kanału Nieborowskiego.
  Będgoszcz (niem. Schützenaue) – wieś w Polsce położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie pyrzyckim, w gminie Bielice.
  Dług publiczny (albo zgodnie z definicją ustawową „państwowy dług publiczny”) – obejmuje nominalne zadłużenie podmiotów sektora finansów publicznych, ustalone po wyeliminowaniu przepływów finansowych pomiędzy podmiotami należącymi do tego sektora (skonsolidowane zadłużenie brutto), zaciągnięte z następujących tytułów:
  Gmina Pyrzyce – – – to gmina miejsko-wiejska w województwie zachodniopomorskim, w powiecie pyrzyckim. W latach 1975-1998 była częścią województwa szczecińskiego.
  Powiat gryfiński – powiat w północno-zachodniej Polsce, w woj. zachodniopomorskim, utworzony w 1999 r. w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Gryfino. Obejmuje obszar Równiny Wełtyńskiej, Puszczy Bukowej, Doliny Dolnej Odry i zachodnią część Pojezierza Myśliborskiego.
  Babin (niem. Babbin) – wieś w Polsce położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie pyrzyckim, w gminie Bielice.
  Pyrzyce (łac. Piriseum lub Pirissa, niem. Pyritz) – miasto powiatowe w województwie zachodniopomorskim, leżące ok. 45 km od centrum Szczecina. Siedziba miejsko-wiejskiej gminy Pyrzyce. Według danych z 31 grudnia 2012 roku liczba mieszkańców miasta wynosiła 12 826.

  Reklama