Berenika Tomsia

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
.mw-parser-output .infobox td>.kariera td{padding:2px}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(1){min-width:61px}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(2){width:100%}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(3){text-align:right}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(4){text-align:right}

Berenika Tomsia, (ur. 18 marca 1988 w Gdańsku) – polska siatkarka, była reprezentantka Polski, występująca na pozycji środkowej i atakującej. W latach 2008–2012 używała nazwiska Okuniewska.

Laura Tomsia (ur. 19 października 1992) – polska siatkarka, grająca na pozycji atakującej w AZS Białystok. Reprezentantka kraju kadetek i juniorek.Reprezentacja Polski w piłce siatkowej kobiet (zwyczajowo zwana również: reprezentacją narodową, kadrą narodową, drużyną narodową) – najważniejszy żeński zespół siatkarski w kraju, powoływany przez selekcjonera, w którym występować mogą wszystkie zawodniczki posiadające obywatelstwo polskie, niezależnie od wieku, narodowości czy wyznania. Za jej funkcjonowanie odpowiedzialny jest Polski Związek Piłki Siatkowej (PZPS).

Od sezonu 2020/2021 poprowadzi zajęcia z najmłodszymi siatkarkami uczestniczącymi w rozgrywkach minisiatkówki w Szkole Mistrzostwa Sportowego i klubie GKS Wieżyca 2011 Stężyca.

Sukcesy klubowe[ | edytuj kod]

Puchar Polski:

 • Simple gold cup.svg 2009
 • Mistrzostwo Polski:

  Montreux Volley Masters – 26. edycja towarzyskiego turnieju siatkarskiego, który trwał od 8 do 13 czerwca z udziałem. W turnieju udział wzięło 8 reprezentacji:Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.
 • Gold medal with cup.svg 2010, 2018
 • Silver medal with cup.svg 2009
 • Bronze medal with cup.svg 2011
 • Superpuchar Polski:

 • Simple gold cup.svg 2010
 • Klubowe Mistrzostwa Świata:

 • Bronze medal with cup.svg 2012
 • Puchar CEV:

 • Simple silver cup.svg 2013
 • Mistrzostwo Turcji:

 • Bronze medal with cup.svg 2013
 • Superpuchar Włoch:

 • Simple gold cup.svg 2016
 • Mistrzostwo Korei Południowej:

 • Gold medal with cup.svg 2019


 • Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Puchar Polski w piłce siatkowej kobiet – cykliczne, krajowe rozgrywki sportowe, od sezonu 1980/81 organizowane corocznie (co sezon) przez Polski Związek Piłki Siatkowej (a od sezonu 2005/06 również przez Profesjonalną Ligę Piłki Siatkowej S.A.) dla polskich kobiecych klubów siatkarskich (zarówno amatorskich, jak i profesjonalnych). Druga - po Mistrzostwach Polski — co ważności w hierarchii rywalizacja w polskiej piłce siatkowej.
  Superpuchar Polski w piłce siatkowej kobiet – mecz siatkarski, organizowany przez Polski Związek Piłki Siatkowej, rozgrywany na początku danego sezonu, w którym udział biorą: aktualne Mistrzynie Polski oraz zdobywczynie Pucharu Polski w poprzednim sezonie (jeżeli ta sama drużyna wywalczyła oba tytuły - jej przeciwnikiem zostaje finalista Pucharu Polski). Inicjatorem zmagań był Ryszard Frąckowiak (działacz siatkarski z Szamotuł i ojciec siatkarki Joanny Frąckowiak). Pierwszą edycję rozegrano u progu sezonu 2005/06.
  Piemonte Woman Cup 2009 (Torino International Volley Masters 2009) – turniej towarzyski w piłce siatkowej kobiet trwający od 16-20 czerwca 2009 z udziałem reprezentacji Polski, mający na celu sprawdzenie reprezentacji przed kwalifikacjami do Mistrzostw Świata 2010. W turnieju brały udział cztery siatkarskie reprezentacje:
  Klubowe mistrzostwa świata w piłce siatkowej kobiet – żeńskie rozgrywki siatkarskie będące odpowiednikiem klubowych mistrzostw świata mężczyzn. Pierwsza edycja została rozegrana w 1991 roku, gdzie gospodarzem było São Paulo. Pierwszym klubowym mistrzem świata został brazylijski Sadia Esporte Club São Paulo.
  6. edycja Klubowych mistrzostw świata w piłce siatkowej kobiet rozpoczęła się 13 października 2012 w Katarze. W rozgrywkach brało udział 6 drużyn. Tytuł Klubowego Mistrza Świata zdobyło po raz pierwszy Sollys/Osasco.
  Superpuchar Włoch w piłce siatkowej kobiet (wł. Supercoppa italiana) – cykliczne rozgrywki w piłce siatkowej organizowane corocznie przez Lega Pallavolo Serie A we współpracy z Włoskim Związkiem Piłki Siatkowej (wł. Federazione Italiana Pallavolo, FIPAV) dla mistrza i zdobywcy Pucharu Włoch.
  Piłka siatkowa na Letniej Uniwersjadzie 2009 odbędzie się w dniach 30 czerwca - 10 lipca 2009. Do rozdania będą dwa komplety medali, po jednym w turnieju dla mężczyzn i kobiet. W turnieju panów wystąpią 24 zespoły, podzielone w pierwszej fazie na cztery grupy po sześć zespołów. W turnieju pań wystąpi 16 zespołów, podzielonych w pierwszej fazie na cztery grupy po cztery zespoły.

  Reklama