Benetton Rugby Treviso

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Benetton Rugby Treviso – profesjonalny włoski klub rugby union z siedzibą w Treviso, do 2010 roku występujący w Super 10, piętnastokrotny mistrz kraju, czterokrotny zdobywca pucharu i dwukrotny zdobywca superpucharu Włoch. Drużyna występuje w Pro14 oraz w pucharach europejskich. Od 1979 roku sponsorem tytularnym jest Benetton Group.

Rugby Viadana – włoski klub rugby union z siedzibą w Viadanie, do 2010 roku występujący w Super 10, mistrz Włoch, trzykrotny zdobywca pucharu Włoch.Play-off – system rozgrywek sportowych, odmiana systemu pucharowego, mający na celu wyłonienie drużyny mistrzowskiej. Stosowany najczęściej po zakończeniu znacznie dłuższej rundy zasadniczej (nazywanej czasem - głównie w odniesieniu do rozgrywek w USA - sezonem regularnym lub zasadniczym), która wyłania uczestników play-offów oraz określa ich rozstawienie.

Stadion[ | edytuj kod]

Drużyna rozgrywa swoje spotkania na zbudowanym w 1973 roku Stadio comunale di Monigo mieszczącym 6700 widzów.

Włochy (Republika Włoska, wł. Italia, Repubblica Italiana) – państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim, będące członkiem wielu organizacji, m.in.: UE, NATO, należące do ośmiu najbardziej uprzemysłowionych i bogatych państw świata – G8.Barwa zielona (zieleń) – jedna z addytywnych barw podstawowych, w kole barw dopełnia kolor karmazynowy, jest barwą powszechnie spotykaną w naturze. Rośliny są zielone, ponieważ zawierają chlorofil. Ten kolor uzyskuje się z żółtego i niebieskiego.


Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
Warto wiedzieć że... beta

Puchar Heinekena (ang. Heineken Cup) – coroczne rozgrywki dla najlepszych europejskich klubów rugby union. Organizowane przez European Rugby Cup od sezonu 1995/1996. Są one odpowiednikiem Ligi Mistrzów w piłce nożnej. Nazwa Heineken Cup pochodzi od głównego sponsora, którym jest holenderski koncern Heineken. We Francji, z powodu zakazu reklamy alkoholu, rozgrywki noszą nazwę H-Cup.
Campionato di Eccellenza – organizowany przez Włoską Federację Rugby najwyższy poziom męskich rozgrywek ligowych rugby union we Włoszech. Zmagania toczą się cyklicznie (co sezon) systemem kołowym jako mistrzostwa kraju i przeznaczone są dla dziesięciu najlepszych włoskich klubów. Zwycięzca ligi zostaje jednocześnie mistrzem Włoch, zaś najsłabsza drużyna relegowana jest do Serie A1.
United Rugby Championship (dawniej Pro14, Guinness Pro14, Liga Celtycka oraz Pro12) – profesjonalna liga rugby union, w której rywalizują najlepsze drużyny z Irlandii, Szkocji, Walii i Włoch, a także drużyny z Południowej Afryki. Uważana jest za jedną z trzech najlepszych lig rugby union w Europie obok angielskiej Premiership i francuskiej Top 14.
Stadio comunale di Monigo – stadion znajdujący się w Treviso we Włoszech służący przede wszystkim do rozgrywania meczów rugby union zarówno na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym.
Trofeo Eccellenza (do 2010 Coppa Italia) – organizowane przez Włoską Federację Rugby rozgrywki o randze pucharu Włoch.
Dogrywka – w wielu sportach (m.in. w piłce nożnej i rugby) dodatkowy okres gry, rozpoczynany, gdy mecz nie przynosi rezultatu.
Włoska Federacja Rugby (FIR) – ogólnokrajowy związek sportowy, działający na terenie Włoch, posiadający osobowość prawną, będący jedynym prawnym reprezentantem włoskiego rugby 15-osobowego i 7-osobowego, zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet we wszystkich kategoriach wiekowych w kraju i za granicą.

Reklama