Ben Shepherd

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Ben Shepherd (właśc. Hunter Benedict Shepherd 20 września 1968 w Okinawie, Japonia) – amerykański muzyk, gitarzysta basowy grunge'owego zespołu Soundgarden od roku 1990 aż do rozwiązania grupy w roku 1997, i ponownie od jej zreaktywowania w 2010. Ponadto znany jest z występów w swoich pobocznych projektach, jak Hater i Wellwater Conspiracy.

Okinawa (jap. 沖縄本島, Okinawa hontō) – japońska wyspa na Oceanie Spokojnym w archipelagu Wysp Okinawa będącym częścią archipelagu Wysp Ryūkyū, 1 084 253 mieszkańców (2006), pow. 1,21 tys. km², nizinna.Japonia (jap. 日本, trb. Nihon lub Nippon) – państwo wyspiarskie usytuowane na wąskim łańcuchu wysp na zachodnim Pacyfiku, u wschodnich wybrzeży Azji, o długości 3,3 tys. km. Archipelag rozciąga się niemal południkowo (Japończycy utrzymują, że ich kraj ma kształt „trzydniowego Księżyca”) pomiędzy 45°33′ a 20°25′ stopniem szerokości północnej, od Morza Ochockiego na północy do Morza Wschodniochińskiego i Tajwanu na południu. Stolica Tokio jest usytuowana prawie dokładnie na tej samej szerokości geograficznej co Ateny, Pekin, Teheran i Waszyngton.

Początki[ | edytuj kod]

Shepherd urodził się w amerykańskiej bazie wojskowej na Okinawie w Japonii. Jego rodzina przeniosła się do Teksasu i osiedliła w Bainbridge Island w Waszyngtonie, gdzie Shepherd dorastał i grywał z przyjaciółmi w różnych punkrockowych zespołach. Po skończeniu szkoły średniej pracował m.in. jako stolarz. Wkrótce jednak został roadie zespołu grunge'owego Nirvana i grał w Tic Dolly Row wraz z Chadem Channingiem. Wziął udział w przesłuchaniu na miejsce gitarzysty w zespole Nirvana, jednak nie został wybrany.

Okinawa (jap. 沖縄市, Okinawa-shi) – miasto w środkowej części japońskiej wyspy Okinawa, przylegające do amerykańskiej bazy lotniczej Kadena. Okinawa powstała w 1974 r. w wyniku fuzji miasta Koza (jap. コザ, Koza) i wsi Misato (jap. 美里, Misato). Okinawa liczy 126 tys. mieszkańców (czerwiec 2006), co czyni ją drugim, co do liczby ludności, miastem w prefekturze.The Beatles – zespół rockowy z Liverpoolu, istniejący od 1960 (jako The Quarrymen od 1957) do 1970 roku. Według RIAA, jego członkowie są najpopularniejszymi muzykami wszech czasów. W historii amerykańskiego rynku fonograficznego nikt nie sprzedał więcej płyt niż oni.

Do roli basisty zespołu Soundgarden po raz pierwszy zgłosił się w roku 1989, tuż po odejściu Hiro Yamamoto, jednak jego kandydatura została odrzucona, ponieważ uważano, że nie potrafi grać wystarczająco dobrze. Nowym basistą zespołu został Jason Everman, jednak z nieznanych powodów został wyrzucony tuż po tym, jak zespół zakończył swoją promocyjną trasę koncertową. Wtedy zatrudniono Shepherda.

Matt Cameron (ur. 28 listopada 1962 w San Diego, Kalifornia) – amerykański perkusista zespołów grunge Soundgarden (1986-1997, od 2010) i Pearl Jam (od 1998).Waszyngton, D.C., formalnie Dystrykt Kolumbii (ang. Washington, D.C. /ˈwɒʃɪŋtən ˌdiːˈsiː/, District of Columbia), potocznie nazywany Waszyngtonem lub D.C. – założona 16 lipca 1790 stolica Stanów Zjednoczonych.


Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Grunge (czasem określany też mianem Seattle Sound) – podgatunek rocka alternatywnego, który pojawił się w połowie lat 80. w amerykańskim stanie Waszyngton, w szczególności w okolicach jak i samym Seattle.
Seattle – miasto w stanie Waszyngton. Leży pomiędzy Zatoką Puget a jeziorem Waszyngtona z ujściem na Pacyfik, prawie 108 mil (174 km) na południe od granicy z Kanadą.
Roadie (l. mn. roadies) – anglojęzyczne określenie osoby, która wyrusza razem z członkami zespołu muzycznego na trasy koncertowe, pełniąc wszelakie role związane z obsługą techniczną.
International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.
Punk – gatunek muzyczny w obrębie muzyki rockowej (punk rock) lub całokształt muzyki tworzonej przez grupy nawiązujące do ideologii ruchu punk; w szerszym znaczeniu: kontrkultura młodzieżowa czy wręcz kultura alternatywna / ruch kulturowo-społeczno-polityczny, zapoczątkowany w połowie lat 70. XX w., w różnych swoich przejawach istniejący do dziś. Także nazwa, również w złożeniach, stylów w sztuce, literaturze, muzyce, modzie itp. oraz innych przejawów ludzkiej aktywności odwołujących się do pierwotnego znaczenia pojęcia.
Songs from the Superunknown – czwarty (nie licząc SOMMS - EP wydanej w limitowanej edycji albumu Badmotorfinger) minialbum amerykańskiej grupy grungeowej Soundgarden. Wydany został 21 października 1995 roku. Producentami albumu byli: Michael Beinhorn i Brendan O’Brien. Tego samego dnia, wydany został CD-ROM Alive in the Superunknown.
WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.

Reklama