Bembridge

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Bembridge to wioska w południowo-wschodniej Anglii. Położona na wschodnim wybrzeżu wyspy Wight. W 2001 roku wioska liczyła 3848 mieszkańców. Określana jest największą wsią Wielkiej Brytanii.

Wielka Brytania (ang. Great Britain) – wyspa na północy Oceanu Atlantyckiego, położona na północny zachód od kontynentalnej Europy. W całości wchodzi w skład państwa Wielka Brytania, stanowiąc większość jego powierzchni. Jest największą wyspą w archipelagu Wysp Brytyjskich i zarazem największą wyspą Europy, jej powierzchnia wynosi 209 331,1 km², co czyni ją także 9. wyspą pod względem powierzchni na świecie.Bear Grylls (wcześniej: Edward Michael Grylls) (ur. 7 czerwca 1974) – brytyjski podróżnik, alpinista i popularyzator sztuki przetrwania.

Większa część populacji miejscowości stanowią przyjezdni z różnych zakątków Zjednoczonego Królestwa bogaci rezydenci. W Bembridge jest wiele przystani, lasów i wzgórz, z których roztacza się bardzo ciekawy widok na okolicę i całe wschodnie wybrzeże wyspy a także morze i przepływające statki.

Ziemia (łac. Terra) − trzecia, licząc od Słońca, a piąta co do wielkości planeta Układu Słonecznego. Pod względem średnicy, masy i gęstości jest to największa planeta skalista Układu Słonecznego.Anglia (ang. England, język staroangielski Englaland) – w przeszłości samodzielne królestwo, obecnie największa i najludniejsza część składowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Anglię zamieszkuje 83% całkowitej populacji państwa. Region zajmuje dwie trzecie wyspy Wielkiej Brytanii i posiada granice lądowe z Walią na zachodzie i Szkocją na północy. Wyspa oblewana jest przez Morze Północne, Morze Irlandzkie, Ocean Atlantycki i kanał La Manche. Stolicą Anglii jest Londyn.

Bembridge ma dobre bezpośrednie połączenie autobusowe z Ryde i jest często odwiedzane przez turystów.

Osoby związane z Bembridge[ | edytuj kod]

  • Edward Michael Grylls - brytyjski podróżnik, alpinista i popularyzator sztuki przetrwania.
  • Obszar Ryde i Bembridge
    Warto wiedzieć że... beta

    Brytyjczycy – obecnie przede wszystkim ogół obywateli, ewentualnie mieszkańców Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. British citizens). Według spisu powszechnego z 2001 roku grupa ta obejmowała 58 789 194 osoby, z czego w Anglii zamieszkiwało 49 138 831 osób (83,6%), w Szkocji – 5 062 011 osób (8,6%), w Walii – 2 903 085 osób (4,9%), zaś w Irlandii Północnej – 1 685 267 osób (2,9%).

    Reklama