Beata Bednarz

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Beata Bednarz (ur. 6 lipca 1965 w Katowicach) – polska wokalistka, muzyk sesyjny. Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie wokalistyki jazzowej z tytułem magistra sztuki, w której jest także wykładowcą na stanowisku asystenta.

Natalia Maria Kukulska (ur. 3 marca 1976 w Warszawie) – polska piosenkarka, autorka tekstów i producent muzyczny. Córka piosenkarki Anny Jantar i kompozytora Jarosława Kukulskiego. Członkini Akademii Fonograficznej ZPAV.Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami (dawniej w TVN: Taniec z gwiazdami, ang. Strictly Come Dancing) – program rozrywkowy nadawany przez TVN od 2005 do 2011 roku, a od 2014 roku w Telewizji Polsat. Program produkowany jest na podstawie formatu Dancing with the Stars na licencji BBC Worldwide.

Kariera muzyczna[ | edytuj kod]

W 1979 trafiła do amatorskiego zespołu Posłani. Od tamtego czasu trwa jej fascynacja „czarną muzyką” i chórami gospel. Karierę zawodową rozpoczęła w 1985, śpiewała z zespołami kojarzonymi z nurtem gospel i CCM, m.in.: Heavy Blues, Amenband, Trzecia Godzina Dnia, Gaude Band i Deus Meus.

Garou (wym. [gaˈʁu]), właściwie Pierre Garand (ur. 26 czerwca 1972 w Sherbrooke) – kanadyjski piosenkarz, multiinstrumentalista, aktor i producent, honorowy ambasador Sherbrooke. Odznaczony przez prezydenta Francji Orderem Sztuki i Literatury. Krzesimir Dębski (ur. 26 października 1953 w Wałbrzychu) – polski kompozytor, m.in. muzyki współczesnej i muzyki filmowej, skrzypek jazzowy i dyrygent. Lider zespołu jazzowego String Connection.

W kolejnych latach działalności muzycznej współpracowała z wieloma polskimi wykonawcami, takimi jak Krystyna Prońko, Mietek Szcześniak, Katarzyna Gärtner, Krzesimir Dębski, Stanisław Sojka, Andrzej Piaseczny, Krzysztof Kiljański, Edyta Górniak, Kayah, Maryla Rodowicz, Grażyna Łobaszewska, Halina Frąckowiak, Kasia Kowalska, Natalia Kukulska, Monika Kuszyńska, Tatiana Okupnik, Krzysztof Krawczyk, Andrzej Cudzich, Wojciech Karolak, Budka Suflera, De Mono, Norbi, Perfect, Varius Manx czy Gang Olsena. Pracowała również z zagranicznymi artystami, Johnem Lee Hookerem Jr, Garou, Lemarem, Gordonem Haskellem, Heleną Vondráčkovą, Karelem Gottem, Drupim i Demisem Roussosem.

Filharmonia Śląska im. Henryka Mikołaja Góreckiego – instytucja kulturalna działająca w Katowicach, założona w 1945 roku.Demis Roussos (gr. Nτέμης Pούσσος), właściwie Artemios Wenturis Roussos (gr. Αρτέμιος Bεντούρης Pούσσος) (ur. 15 czerwca 1946 w Aleksandrii) – grecki piosenkarz muzyki pop.

Współpracowała z Orkiestrą Adama Sztaby m.in. przy drugiej edycji programu Idol. W latach 2005–2011 była jedną z solistek śpiewających w programie rozrywkowym TVN Taniec z gwiazdami. Od 2014 śpiewa w orkiestrze Tomasza Szymusia w programie rozrywkowym Polsatu Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami. Współpracowała z Teatrem Polskim w Bielsku-Białej. Wraz z chórem i orkiestrą Filharmonii Śląskiej występowała w oratorium Janusza Kohuta Droga nadziei i Gość oczekiwany.

Norbi, właściwie Norbert Dudziuk (ur. 2 maja 1972 w Ostródzie) – piosenkarz, prezenter radiowy, dziennikarz telewizyjny.Janusz Kohut (ur. 24 grudnia 1955 w Bielsku-Białej) - polski kompozytor, pianista . Technikę kompozytorską kształcił, głównie pod kierunkiem Bogusława Schaeffera. Kilkakrotnie uczestniczył w Międzynarodowych Kursach dla Młodych Kompozytorów oraz w Seminarium Muzyki Elektronicznej w Krakowie.

Zaśpiewała piosenkę „Krąg życia” na potrzeby ścieżki dźwiękowej do filmu Król Lew, wydanej w 2001. Nagrała też partie wokalne do piosenek w polskiej wersji językowej filmów Mój brat niedźwiedź 2 i Księżniczka i żaba. Zaśpiewała również tytułową piosenkę do serialu Agentki oraz wystąpiła w ostatnim odcinku serialu Niania, wykonując piosenkę „Goodbye My Love”.

Agentki – polska komedia kryminalna emitowana przez telewizję Polsat od 1 października do 3 grudnia 2008 roku. Obecnie serial można obejrzeć dzięki ipla (dostęp darmowy). Reżyserem serialu był Piotr Wereśniak, a główną rolę grała Anna Guzik. Wcieliła się ona w postać emerytowanej policjantki, która, mając 34 lata, postanawia odejść na emeryturę po akcji, w której została postrzelona. Joanna Muzyka rozpoczyna nowe życie w kawiarni podarowanej jej przez ojca. Jednak ta praca nie jest szczytem jej marzeń, więc oferuje ludziom usługi detektywistyczne. Średnia oglądalność serialu to ok. 2 miliony widzów.Idol – program o formule talent show nadawany w telewizji Polsat, na licencji brytyjskiej sieci ITV, wyemitowany od 6 stycznia 2002 do 11 czerwca 2005 i powtarzany w TV 4.

W latach 2005–2009 z Lorą Szafran i Patrycją Golą tworzyła zespół Big Stars.

Współpracuje z Małą Akademią Jazzu, gdzie na audycjach prezentuje dzieciom i młodzieży muzykę gospel i blues.

10 lipca 2012 wystąpiła na XXV Międzynarodowym Saletyńskim Spotkaniu Młodych w Dębowcu.

Lora Szafran (ur. 24 lipca 1960 w Krośnie) – polska wokalistka jazzowa. W październiku 2015 roku została odznaczona Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Mieczysław Wojciech "Miecz" Szcześniak (ur. 9 lipca 1964 w Kaliszu) – polski piosenkarz, kompozytor i autor tekstów.


Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Serial (ang. serial = seryjny) – periodyczna publikacja (np. komiks w odcinkach), program telewizyjny, wieloodcinkowy film, audycja radiowa (np. słuchowisko). Istotą serialu jest udostępnianie go odbiorcom w odcinkach, w regularnych odstępach czasu. Termin ten najczęściej odnosi się do seriali telewizyjnych.
International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.
Big Stars – polski zespół muzyczny, w skład którego wchodzą trzy wokalistki: Lora Szafran, Beata Bednarz i Patrycja Gola. Trio powstało w 2005 roku. W tym samym roku zespół z piosenką Teraz My wziął udział w konkursie Festiwalu Jedynki o Przebój Lata, gdzie zajął trzecie miejsce, pokonując między innymi wokalistkę Marysię Sadowską oraz zespół Blue Cafe. Zespół został rozwiązany w 2010 roku.
Tatiana Okupnik (ur. 2 września 1978 w Łodzi) – polska piosenkarka, autorka tekstów, kompozytorka i prezenterka telewizyjna. W latach 1998–2005 wokalistka zespołu Blue Café. Członkini Akademii Fonograficznej ZPAV. Z wykształcenia romanistka, absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego.
Dębowiec – duża wieś w Polsce, znajdująca się na Pogórzu Jasielskim, administracyjnie położona w województwie podkarpackim, w powiecie jasielskim, w gminie Dębowiec.
Varius Manx – polski zespół rockowy założony w 1989 w Łodzi przez lidera Roberta Jansona oraz braci Michała i Pawła Marciniaków. Nazwę zespołu tłumaczy się jako "dziwny kot rasy Manx".
Oratorium – wielka forma muzyczna wokalno-instrumentalna wykonywana początkowo w kościele, a obecnie zazwyczaj na estradzie koncertowej. W wykonaniach oratorium biorą udział: śpiewacy - soliści, chór i orkiestra. Epickie fragmenty recytuje narrator (testo, historicus), czasem rolę tę przejmuje chór. Oratorium zbliżone jest do opery, lecz pozbawione jest akcji scenicznej, a jego tematyka najczęściej jest religijna: kompozytorzy katoliccy zazwyczaj wybierali tematy z życia świętych, natomiast w krajach protestanckich treścią librett oratoriów zazwyczaj były motywy biblijne. U schyłku XVIII w. pojawiać zaczęły się też tematy świeckie, choć należą one do rzadkości. Szczególnym gatunkiem oratorium jest pasja - oratorium opowiadające mękę Chrystusa i wydarzenia ją poprzedzające.

Reklama