Basildon (borough)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Basildondystrykt w hrabstwie Essex w Anglii, powstałe na mocy Ustawy z 1946 autorstwa ministra ds. planowania miasta i wsi Lewisa Silkina. Liczba mieszkańców miasta wynosi około 101 000 (dane z 1994). W 2011 roku dystrykt liczył 174 497 mieszkańców.

Ramsden Crays – civil parish w Anglii, w Essex, w dystrykcie Basildon. W 2011 civil parish liczyła 1838 mieszkańców.Liczba ludności – liczba osób zamieszkujących dany obszar (np. jednostkę osadniczą, jednostkę administracyjną, państwo, kontynent itp.) w danym momencie.

Miasta[ | edytuj kod]

 • Basildon
 • Billericay
 • Laindon
 • Langdon Hills
 • Pitsea
 • Wickford
 • Inne miejscowości[ | edytuj kod]

  Crays Hill, Great Burstead, Great Burstead and South Green, Little Burstead, Noak Bridge, North Benfleet, Ramsden Bellhouse, Ramsden Crays, Shotgate, Vange.

  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców. WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Neighbourhood Statistics. [dostęp 2015-10-26]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-03-05)].
  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie. Basildon – przemysłowe miasto i rejon w hrabstwie Essex (Wielka Brytania), powstałe na mocy Ustawy z 1946 autorstwa ministra ds. planowania miasta i wsi Lewisa Silkina. Liczba mieszkańców miasta wynosi około 101 000 (dane z 1994).
  Warto wiedzieć że... beta

  Ramsden Bellhouse – wieś w Anglii, w hrabstwie Essex, w dystrykcie Basildon. Leży 13 km na południe od miasta Chelmsford i 45 km na wschód od Londynu.
  Dystrykt (od łac. districtus) to nazwa jednostki administracyjnej, a także okręgu sądowego, wyborczego lub innego, stosowana współcześnie lub dawniej w wielu państwach. Dystrykty mogą być zarówno jednostkami administracyjnymi najwyższego rzędu (np. w Izraelu, Luksemburgu, czy na Cyprze), jak i niższych rzędów (np. w RPA, czy Indii).
  Langdon Hills – miasto w Anglii, w hrabstwie Essex, w dystrykcie Basildon. Leży 20 km na południe od miasta Chelmsford i 39 km na wschód od Londynu.
  Essex – hrabstwo ceremonialne i niemetropolitalne we wschodniej Anglii, w regionie East of England, położone na północny wschód od Londynu, nad Morzem Północnym, zaliczane do tzw. Home Counties. Nazwa hrabstwa pochodzi od istniejącego we wczesnym średniowieczu anglosaskiego Królestwa Esseksu.
  Great Burstead and South Green – civil parish w Anglii, w Essex, w dystrykcie Basildon. W 2011 civil parish liczyła 5968 mieszkańców.
  Shotgate – wieś w Anglii, w hrabstwie Essex, w dystrykcie Basildon. Leży 16 km na południe od miasta Chelmsford i 49 km na wschód od Londynu.
  Billericay - miasto w Wielkiej Brytanii, w Anglii, w regionie East of England, w hrabstwie Essex. W 2001 r. miasto to zamieszkiwało 40 000 osób.

  Reklama