• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • BNP Paribas  Podstrony: [1] [2] 3 [4]
  Przeczytaj także...
  {{Państwo infobox}} Nieznane pola: "gęstość_miejsce", "data2", "wydarzenie4", "język_używany", "data3", "wydarzenie1", "data1", "wydarzenie3", "wydarzenie2" oraz "data4". BNP Paribas Bank Polska SA – bank komercyjny z siedzibą w Warszawie, notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych. Jest 14. bankiem w Polsce pod względem wartości aktywów, a 13. pod względem liczby placówek. Na koniec listopada 2011 r. BNP Paribas Bank Polska posiadał 221 oddziałów.
  Zobacz też[ | edytuj kod]
 • BNP Paribas Masters – turniej tenisowy sponsorowany przez BNP Paribas
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  1. The world's 100 largest banks, www.spglobal.com [dostęp 2020-05-25] (ang.).


  Podstrony: [1] [2] 3 [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Korporacja międzynarodowa (korporacja trans- lub ponadnarodowa) – przedsiębiorstwa o globalnej skali działania, zwykle o wielomiliardowym potencjale finansowym, rozproszonej, anonimowej własności. Prowadzą one działalność gospodarczą w wielu krajach na drodze tworzenia w nich swych filii zagranicznych. Wiele korporacji działa na wszystkich kontynentach. Są to tzw. korporacje globalne.
  Cetelem (Compagnie pour le financement des équipements électro-ménagers) – spółka należąca do BNP Paribas jest pionierem na rynku kredytów konsumpcyjnych (od roku 1953) i na rynku kredytów udzielanych przez Internet (od 1997 roku). Jest numerem 1 we Francji i w Europie kontynentalnej.
  Grupa kapitałowa – struktura łącząca przedsiębiorstwa za pomocą związków kapitałowych. W Polsce jest konstrukcją mającą umocowanie i definicję prawną, m.in. na gruncie ustawy o rachunkowości oraz o ochronie konkurencji i konsumentów. W odniesieniu do nauki o zarządzaniu stanowi szczególny przypadek holdingu.
  Société Générale - jeden z trzech największych i najstarszych banków francuskich obok LCL - dawniej Crédit Lyonnais i BNP Paribas. Spółka notowana na giełdzie Euronext, stanowi część indeksu paryskiego CAC 40.
  Arval Service Lease - firma zajmująca się wynajmem i leasingiem samochodów dla firm, pionier w dziedzinie leasingu operacyjnego i zarządzania flotą samochodową. Arval powstał w 1989 roku we Francji. Członek grupy kapitałowej BNP Paribas.
  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.
  Prywatyzacja – akt przekazania prywatnemu właścicielowi państwowego mienia. Prywatyzacja może się odbywać poprzez uwłaszczenie lub sprzedaż.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.018 sek.