BBI Development

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Zbudowany przez spółkę w latach 2016–2018 budynek biurowy Centrum Marszałkowska w Warszawie

BBI Development SAspółka akcyjna notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie – instytucja publiczna mająca na celu zapewnienie możliwości obrotu papierami wartościowymi (takimi jak akcje, obligacje, prawa poboru itp.) oraz niebędącymi papierami wartościowymi instrumentami finansowymi (takimi jak opcje, kontrakty terminowe) dopuszczonymi do obrotu giełdowego. Obrót regulowany jest przez regulamin giełdy, szczegółowe zasady obrotu giełdowego, Komisję Nadzoru Finansowego oraz ustawy:Firma – nazwa, pod którą przedsiębiorca prowadzi działalność gospodarczą lub zawodową. Jest ona składnikiem przedsiębiorstwa, prawem podmiotowym przysługującym każdemu przedsiębiorcy.

Opis[ | edytuj kod]

Spółka specjalizuje się w realizacji projektów nieruchomościowych w Warszawie. W skład portfela projektów Grupy wchodzą głównie projekty komercyjne m.in. Plac Unii, kompleks wielofunkcyjny Centrum Praskie Koneser oraz budynek biurowo-handlowy Centrum Marszałkowska zwany „Nowym Sezamem” zlokalizowany na rogu ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej. Do zrealizowanych projektów należą również Dom na Dolnej oraz Rezydencja Foksal.

Centrum Praskie Koneser – kompleks obiektów mieszkalnych, biurowych i kulturalno-rozrywkowych na terenie dawnej Warszawskiej Wytwórni Wódek „Koneser”. Całość usytuowana jest między ulicami: Ząbkowską, Nieporęcką, Białostocką i Markowską.Warszawa; miasto stołeczne Warszawa, w skrócie m.st. Warszawa – stolica i największe miasto Polski, położone w środkowo-wschodniej części kraju, na Nizinie Środkowomazowieckiej, na Mazowszu, nad Wisłą. Od 2002 r. miasto stołeczne Warszawa jest gminą miejską mającą status miasta na prawach powiatu.

Głównym akcjonariuszem BBI Development NFI jest prywatna poznańska spółka BB Investment. Do 29 grudnia 2006 spółka prowadziła działalność pod firmą Narodowy Fundusz Inwestycyjny „Piast” SA. W 2010 połączyła się ze spółką Juvenes Sp. z o.o..

Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Monitor Sądowy i Gospodarczy” z 10 stycznia 2007 nr 7/2007 (2604)
  2. Kim jesteśmy. bbidevelopment.pl. [dostęp 2017-01-24].

Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

  • Strona internetowa
  • Reklama