Südost Autobahn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
(Przekierowano z Autostrada A3 (Austria))
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
.mw-parser-output .infobox.droga-A .naglowek{color:white;background:red}.mw-parser-output .infobox.droga-S .naglowek{color:white;background:dodgerblue}.mw-parser-output .infobox.droga-GP .naglowek{color:white;background:brown}.mw-parser-output .infobox.droga-E .naglowek{color:white;background:green}.mw-parser-output .infobox.droga-AH .naglowek{color:white;background:#252E79}.mw-parser-output .infobox.droga-default .naglowek{color:white;background:#8898BF}

Südost Autobahnautostrada nr A 3 w Austrii. Zaczyna się na skrzyżowaniu z A2, a kończy na skrzyżowaniu z S31.

Droga ekspresowa S31 (Burgenland Schnellstraße) – droga ekspresowa w Austrii, w kraju związkowym Burgenland, o długości 66 km.Autostrada A2 (niem. Autobahn A2) także Süd Autobahn (autostrada południowa) – najdłuższa autostrada w Austrii. Między węzłami Sinabelkirchen i Villach - z trasą europejską E66, zaś między węzłem Salzburg a granicą Włoch - z trasą europejską E55.

Planowane jest przedłużenie trasy w obydwu kierunkach. Na północ miałaby iść równolegle do A2 i łączyć się z A23 w Wiedniu. Znacznie bardziej zaawansowane są prace nad przedłużeniem autostrady na południe w stronę przejścia granicznego z Węgrami w Klingenbach. Jednakże nie przewiduje się rozpoczęcia budowy przed 2023 rokiem.

Autostrada A23 (niem. Autobahn A23) także Autobahn Südosttangente Wien - autostrada w Austrii, częściowo w ciągu trasy europejskiej E59.Wiedeń (niem. Wien, dialekt Wean) – stolica i największe miasto Austrii. Znajduje się w północno-wschodniej części kraju, nad Dunajem. Jest miastem statutarnym, tworząc jednocześnie odrębny kraj związkowy.

Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Bundesstraßen-Übertragungsgesetz, Bundesgesetzblatt I Nr. 50/2002

Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

  • planuje się budowę odcinka do granicy węgierskiej po 2023 roku
  • Węgry (węg. Magyarország) – państwo śródlądowe w Europie Środkowej, od 1955 członek ONZ, od 1999 członek NATO, od 2004 członek Unii Europejskiej.
    Reklama