• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Austin Mahone  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Justin Drew Bieber (ur. 1 marca 1994) – kanadyjski wokalista popowy/R&B, autor tekstów i aktor. Bieber został „odkryty muzycznie” za pośrednictwem serwisu internetowego YouTube w 2008 roku przez Scootera Brauna, który następnie objął funkcję jego menedżera. Braun zaaranżował spotkanie Biebera z Usherem, a krótko po tym Justin związał się z Raymond Braun Media Group (RBMG), czyli joint venture pomiędzy Braunem i Usherem, by następnie podpisać kontrakt płytowy z wytwórnią Island Records, zaoferowany przez L.A. Reida.Cash Money Records - amerykańska wytwórnia muzyczna powstała w 1991 roku. Zalozona przez Birdmana i Slima w Nowym Orleanie

  Austin Carter Mahone (ur. 4 kwietnia 1996 w San Antonio) – amerykański piosenkarz i kompozytor. Obecnie współpracuje z wytwórniami takimi jak Young Money Entertainment, Cash Money Records czy Republic Records.

  Młodość[ | edytuj kod]

  Mahone urodził się w San Antonio, w stanie Teksas 4 kwietnia 1996. Jego ojciec zmarł (popełnił samobójstwo) kiedy Austin miał półtora roku i po tym był wychowywany samotnie przez matkę – Michelle. Uczęszczał do Lady Bird Johnson High School.

  Lil Wayne, właściwie Dwayne Michael Carter, Jr. (ur. 27 września 1982 w Nowym Orleanie) – amerykański raper. Były członek Hot Boys – amerykańskiej grupy hiphopowej związanej z Cash Money Records.Amerykanie – pluralistyczna wspólnota narodowo-państwowa pochodzenia imigracyjnego, kształtująca się w Stanach Zjednoczonych, licząca około 300 mln osób. W związku ze specyficzną, migracyjną historią swojego powstania, posiada pochodzenie mieszane, przede wszystkim europejskie i afrykańskie. Mniejszość stanowią osoby pochodzenia azjatyckiego oraz rdzenni Amerykanie – Indianie Ameryki Północnej. Skutkiem tradycyjnej wielonarodowości Stanów Zjednoczonych jest fakt, że wielu Amerykanów identyfikuje się zarówno ze Stanami Zjednoczonymi, jak i – raczej sentymentalnie – z krajem pochodzenia swoich przodków (np. Amerykanie włoskiego czy irlandzkiego pochodzenia – Italian Americans, Irish Americans).

  Kariera[ | edytuj kod]

  Od czerwca 2010 roku Mahone zaczął udostępniać filmiki w serwisie YouTube wraz ze swoim przyjacielem Alexem Constancio. Od stycznia 2011 roku zaczął wrzucać teledyski na swój kanał, dzięki czemu jego filmy zyskiwały spore ilości odsłon. W pewnym momencie zaczęły się nim interesować internetowe serwisy informacyjne i przeprowadziły z nim kilka wywiadów. W październiku 2011 roku Austin nagrał cover piosenki Justina Biebera pod tytułem: "Mistletoe", który w niespełna 2 tygodnie zyskał milion odsłon.

  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji. Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.

  W dniu 28 sierpnia 2012 roku Mahone oficjalnie ogłosił, że podpisał kontrakt z Universal Republic Records. Pierwszym singlem Austina była piosenka zatytułowana "11:11". 5 czerwca 2012 roku Mahone wypuścił drugi singiel nazwany "Say Somethin".

  Austin Mahone został wybrany, jako jeden z artystów otwierających akt trzeciej trasy koncertowej Taylor Swift – nazwanej "The Red Tour". W Listopadzie 2012 Mahone podpisał kontrakt z firmą Trukfit, aby stać się jej nowym "Teen Ambasador" (obecnie był nim Lil Wayne) dla modnej linii ubrań. W grudniu 2013 Austin został nazwany "Digital and Brand Strategist" przez firmę Aquafina, dla nowej linii aromatyzowanej wody gazowanej ukierunkowanej na nastolatków.

  Mistletoe – pierwszy singel kanadyjskiego piosenkarza Justina Biebera, pochodzący z jego drugiego albumu studyjnego Under the Mistletoe. Jego producentami są Nasri i Adam Messinger. Piosenkę wydano 17 października 2011, zaś teledysk ukazał się następnego dnia.WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Taylor Alison Swift (ur. 13 grudnia 1989 w Reading w stanie Pensylwania) – amerykańska wokalistka, country i popowa, autorka tekstów oraz instrumentalistka.
  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.
  YouTube – serwis internetowy, stworzony w lutym roku 2005, który umożliwia bezpłatne umieszczanie, oglądanie filmów oraz live streaming. Używa technologii FLV do wyświetlania szerokiego wyboru filmów zamieszczonych przez użytkowników (tzw. user-generated content), takich jak zwiastuny filmowe lub telewizyjne, teledyski, jak i dzieła amatorskie: wideoblogi i krótkie własne filmy. Większość materiałów została załadowana na YouTube przez prywatne osoby, ale wiele firm (na przykład Columbia Broadcasting System, BBC, Universal Music Group, w Polsce Polska Agencja Prasowa, Grupa TVN, CD Projekt), różne instytucje i organizacje oferują część swoich materiałów przez YouTube jako część programu partnerskiego.
  Biblioteka Narodowa Francji (fr. Bibliothèque nationale de France, BnF) – francuska biblioteka narodowa, znajdująca się w Paryżu. Przewidziana jest jako repozytorium dla wszystkich materiałów bibliotecznych, wydawanych we Francji. Obecnym dyrektorem Biblioteki jest Bruno Racine.
  MTV (skrót od Music Television) to najpopularniejsza stacja muzyczna na świecie, należąca obecnie do MTV Networks, wchodzącej w skład Viacomu. Stację odbierać można za pośrednictwem telewizji satelitarnych i naziemnych oraz sieci kablowych.
  San Antonio (wymowa: /ˌsænænˈtoʊni.oʊ/) – miasto w Stanach Zjednoczonych, w stanie Teksas, nad rzeką San Antonio. W 2017 roku przekroczyło 1,5 mln mieszkańców i jest drugim co do wielkości miastem w Teksasie.

  Reklama

  Czas generowania strony: 1.16 sek.