Auchel

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Auchel – miejscowość i gmina we Francji, w regionie Hauts-de-France, w departamencie Pas-de-Calais.

Iserlohn – miasto w zachodniej części Niemiec, w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia, w rejencji Arnsberg, w powiecie Märkischer Kreis, na wschodnim skraju Zagłębia Ruhry. Leży na południowy wschód od Dortmundu, liczy 94 966 mieszkańców (2010).Ziemia (łac. Terra) − trzecia, licząc od Słońca, a piąta co do wielkości planeta Układu Słonecznego. Pod względem średnicy, masy i gęstości jest to największa planeta skalista Układu Słonecznego.

Według danych na rok 1990 gminę zamieszkiwały 11 813 osoby, a gęstość zaludnienia wynosiła 1969 osób/km² (wśród 1549 gmin regionu Nord-Pas-de-Calais Auchel plasuje się na 64. miejscu pod względem liczby ludności, natomiast pod względem powierzchni na miejscu 594.).

Nord-Pas-de-Calais – region administracyjny Francji, położony w północnej części kraju, którego ośrodkiem administracyjnym jest Lille. Graniczy z Belgią oraz regionem Pikardia.Hauts-de-France (dosłownie: wzgórza Francji, do 29 września 2016: Nord-Pas-de-Calais-Picardie – Nord-Pas-de-Calais-Pikardia) – region administracyjny Francji. Został utworzony na mocy ustawy z dnia 27 stycznia 2014 roku, która weszła w życie 1 stycznia 2016 roku. Powstał z połączenia dwóch wcześniej istniejących regionów – Nord-Pas-de-Calais i Pikardii. Stolicą nowo powstałego regionu jest Lille.

Współpraca[ | edytuj kod]

  • Wielka Brytania West Malling, Wielka Brytania
  • Niemcy Iserlohn, Niemcy
  • Bibliografia[ | edytuj kod]

  • Francuski urząd statystyczny (fr.).
  • Francja (fr. France, IPA: /fʁɑ̃s/), Republika Francuska (fr. République française /ʁe.py.blik fʁɑ̃.sɛz/) – państwo, którego część metropolitalna znajduje się w Europie Zachodniej, posiadające także zamorskie terytoria na innych kontynentach. Francja metropolitalna rozciąga się od Morza Śródziemnego na południu do kanału La Manche i Morza Północnego na północy, oraz od Renu na wschodzie do Zatoki Biskajskiej na zachodzie. Francuzi często nazywają swój kraj l’Hexagone (sześciokąt) – pochodzi to od kształtu Francji metropolitalnej.
    Reklama