Asymetria

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Asymetria (stylizowane na Ɐsymetria) – polski dreszczowiec z 2020 roku w reżyserii Konrada Niewolskiego, na podstawie scenariusza Wojciecha Rzehaka. Film nie nawiązuje bezpośrednio do wątku Łukasza Machnackiego z Symetrii, pojawia się jednak parę epizodycznych postaci znanych z pierwszej części. Sam tytuł nawiązuje do koncepcji wykorzystania różnych alternatywnych wersji tej samej historii, podobnie jak w filmie Przypadek Krzysztofa Kieślowskiego.

Michał Materla, znany także jako Cipao lub Magic (ur. 10 kwietnia 1984 w Szczecinie) – polski zawodnik mieszanych sztuk walki, członek Berserkers Team Szczecin. Mistrz federacji KSW w wadze średniej (do 84 kilogramów).Marcin Wrzosek (ur. 14 października 1987) – polski zawodnik MMA wagi piórkowej. Były zawodnik organizacji FEN i Ultimate Fighting Championship. Aktualnie związany z KSW.

Fabuła[ | edytuj kod]

Piotr Sternik (Mikołaj Roznerski) wraz ze swoją dziewczyną Weroniką (Paulina Szostak) planują wspólną przyszłość. Nie spodziewają się, że jeden wieczór może zmienić wszystko… Nie tylko w ich życiu. "Asymetria" to opowieść o wyborach, decyzjach i konsekwencjach. Czasem nie ma dobrej drogi.

Arkadiusz Detmer (ur. 9 marca 1973 w Gdańsku) – polski aktor występujący w produkcjach filmowych i telewizyjnych oraz w teatrze. W 2000 ukończył PWST w Krakowie. Damian Janikowski (ur. 27 czerwca 1989 we Wrocławiu) − polski zapaśnik, startujący w kategorii do 84 kg w stylu klasycznym, brązowy medalista igrzysk olimpijskich w Londynie (2012), wicemistrz świata, wicemistrz Europy. Zawodnik WKS Śląsk Wrocław.


Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Konrad Niewolski (ur. 31 grudnia 1972 w Warszawie) – polski reżyser samouk i scenarzysta filmowy związany z nurtem kina niezależnego.
Marek Molak (ur. 5 lipca 1990 roku w Warszawie) – polski aktor dubbingowy, bardzo rzadko występujący przed kamerami. Zagrał Huberta Pyrkę w serialu Barwy Szczęścia.
Jan Frycz (ur. 15 maja 1954 w Krakowie) – polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. W 1978 roku ukończył PWST w Krakowie. Jego córką jest aktorka Olga Frycz, a także Gabriela Frycz aktorka teatralna i filmowa.
Symetria – polski dramat filmowy z 2003 roku w reżyserii Konrada Niewolskiego, nakręcony na podstawie własnego scenariusza.
Wolnomularstwo, inaczej masoneria lub sztuka królewska – międzynarodowy ruch, mający na celu duchowe doskonalenie jednostki i braterstwo ludzi różnych religii, narodowości i poglądów. Ruch ten charakteryzuje się istnieniem trójkątów masońskich, lóż wolnomularskich, obediencji oraz rozbudowanej symboliki i rytuałów. Masoneria to także zespół bractw o charakterze elitarnym i dyskretnym. Inną cechą wolnomularstwa są legendy i teorie spiskowe na jej temat. Nauka badająca historię wolnomularską i idee wolnomularskie nazywa się masonologią.
Popek, właściwie Paweł Rak (ur. 1980 w Legnicy), znany również jako Dziecko Wojny – polski raper i zawodnik MMA, a także okazjonalnie reżyser teledysków. Paweł Rak znany jest przede wszystkim z występów grupie muzycznej Firma, w której nieregularnie występuje od 2001 roku. Prowadzi także solową działalność artystyczną. Wystąpił ponadto gościnnie na płytach takich wykonawców jak: Borixon, Jędker, Żurom, Hemp Gru, Fundacja nr 1 oraz Bosski Roman. Od roku 2007 na stałe mieszka i pracuje w Wielkiej Brytanii.
Stanisław Penksyk (ur. 9 sierpnia 1950) – polski aktor, autor tekstów piosenek, reżyser i producent audycji radiowych oraz płyt.

Reklama