Asi Azar

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Asi Azar (hebr. אסי עזר, ang. Assi Azar; ur. 10 czerwca 1979 w Holonie) – izraelski prezenter telewizyjny i scenarzysta.

Tel Awiw-Jafa (hebr. תֵּל־אָבִיב-יָפוֹ, trl. Tel Aviv-Yafo, trb. Tel Awiw-Jafo; arab. تل ابيب-يافا trl. Til Abīb-Yāfū, trb. Til Abib-Jafu), zwyczajowo nazywane Tel Awiw, jest drugim pod względem wielkości miastem Izraela. Miasto jest położone w Dystrykcie Tel Awiwu na nadmorskiej równinie Szaron leżącej nad Morzem Śródziemnym. Tel Awiw zajmuje powierzchnię 51,8 km², będąc największym i najludniejszym miastem obszaru metropolitalnego Gusz Dan. Miasto jest zarządzane przez władze miejskie Tel Awiwu-Jafy, na czele których stoi burmistrz Ron Huldai.Coming out (of the closet) (od ang. to come out of the closet - wyjść z szafy) – proces samodzielnego ujawniania własnej orientacji seksualnej lub tożsamości płciowej (posiadanej przez mniejszość w społeczeństwie) przed innymi ludźmi (np. rodziną, przyjaciółmi, znajomymi czy współpracownikami). Proces ten zawiera w sobie fakt uświadomienia sobie własnej, odmiennej od heteroseksualnej, orientacji seksualnej oraz naukę samoakceptacji jako geja, lesbijki lub osoby biseksualnej (coming out przed samym sobą).

Życiorys[ | edytuj kod]

Wczesne lata[ | edytuj kod]

Urodził się i wychował w Holonie w Izraelu w rodzinie pochodzenia bucharańsko-żydowskiego i jemeńsko-żydowskiego. Służył w Siłach Obronnyc Izraela jako dowódca bazy szkoleniowej żandarmerii wojskowej do 2001. W 2005 ujawnił się publicznie swój homoseksualizm. Wkrótce potem zaczął tworzyć scenariusz do filmu dokumentalnego Mamo i tato: mam coś do powiedzenia (Mom and Dad: I Have Something to Tell You), który miał swoją premierę 2 czerwca 2010.

Big Brother – najpopularniejszy reality show na świecie. Show został stworzony w Holandii 4 września 1997 (pierwsza edycja wystartowała w tym kraju 16 września 1999), którego producentem jest Endemol.Lusi Ajjub (heb. לוסי איוב, arab. ايوب‎ لوسي; ur. Czerwiec 1992 w Hajfie) – izraelska prezenterma telewizyjna, poetka i gospodarma radiowa Israeli Public Broadcasting Corporation. Ajjub była współprowadzącą 64. Konkursu Piosenki Eurowizji w 2019

Kariera telewizyjna[ | edytuj kod]

W 2004 rozpoczął karierę jako korespondent popularnego programu rozrywkowego KIK. W latach 2004–2005 współprowadził telewizyjny program młodzieżowy Exit. Później brał udział w programach The Show, Good Evening with Guy Pines i The Champion: Locker Room, a także w programach satyrycznych Trapped 24 i Talk to My Agent.

Barcelona (katal. [bərsəˈɫonə], hiszp. [barθeˈlona]) – miasto w północno-wschodniej Hiszpanii, nad Morzem Śródziemnym, około 110 km na południe od grzbietu Pirenejów i granicy hiszpańsko-francuskiej. Stolica prowincji o tej samej nazwie oraz wspólnoty autonomicznej Katalonii. Drugie co do wielkości miasto Hiszpanii, z liczbą mieszkańców wynoszącą 1 620 809 wewnątrz centrum administracyjnego. Zespół miejski Barcelony wykracza poza centrum administracyjne, z liczbą ludności wynoszącą 4 588 000, jest piątym co do wielkości zespołem miejskim w Unii Europejskiej. Cała metropolia ma około 5 milionów mieszkańców. Katalończycy – protonaród romański zamieszkujący jako autochtoni w Katalonii, na Balearach, Sardynii, południowej Francji, Andorze oraz w diasporze w Ameryce Łacińskiej. Liczebność około 7,5 mln. Językiem jest kataloński. Katalończyków cechowały i cechują silne aspiracje wolnościowe, głównie uzyskanie jak najdalej posuniętej autonomii w ramach Hiszpanii.

Przełom w jego karierze nastąpił, kiedy w latach 2008–2014 prowadził izraelską wersję program Big Brother i został wybrany na jego gospodarza. W październiku 2009 znalazł się na liście „100 najbardziej wpływowych gejów na świecie” sporządzonej przez amerykański magazyn „Out”. W 2011 był gospodarzem filmu dokumentalnego Three, izraelskiej koncepcji dopasowania 3 samotnych kobiet do potencjalnych partnerów. Program okazał się wielkim sukcesem i ostatecznie został sprzedany dużej sieci w USA. W 2013 był gospodarzem talent show Rising Star.

Poniższa lista prezentuje prezenterów Konkursu Piosenki Eurowizji. Pierwszym prezenterem Konkursu Piosenki Eurowizji, w 1956, był Lohengrin Filipello. Pierwszym państwem, w którym było dwóch prezenterów, była Francja w 1978 roku (konkurs prowadzili Denise Fabre i Léon Zit). W Izraelu, w 1999 miał aż trzech prowadzących: Dafnę Dekel, Sigala Shahamona i Yigala Ravida. W 2009 w Rosji, półfinał prowadzili Natalia Vodianova i Andriej Małachow, a finał Iwan Urgant i Alsou. Było to pierwszy przypadek, kiedy w półfinale i finale byli inni prezenterzy. Wszystkich prezenterów było 82.Muzeum Sztuki w Tel Awiwie (hebr. מוזיאון תל אביב לאמנות) – izraelskie muzeum sztuki znajdujące się na terenie osiedla Ha-Cafon ha-Chadasz w Tel Awiwie.

W 2019 był jednym z prowadzących 64. Konkurs Piosenki Eurowizji w Tel Awiwie z Lusi Ajjub, Erezem Talem i Bar Refaeli. 28 stycznia 2019 Azar i Ayoub byli gospodarzami półfinałowego konkursu w Muzeum Sztuki w Tel Awiwie.

Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Talent show – typ telewizyjnych programów rozrywkowych, w których z reguły występują osoby wcześniej niezwiązane zawodowo z telewizją. Najczęściej programy takie polegają na tym, że uczestnicy przez pewien czas ćwiczą pod okiem specjalistów swoje talenty, aby pokazać je następnie w wersji udoskonalonej publiczności. Programy takie mają postać konkursu. Najczęściej istotą programu jest postawienie widza w roli jurora. Z reguły talent show nadawane są na żywo.
Homoseksualizm (z greki ὁμόιος homoios = taki sam, równy, i z łac. sexualis = płciowy), inaczej: homoseksualność – znaczenie słowa homoseksualizm w różnych kontekstach może być odmienne. Współcześnie termin homoseksualizm może mieć trzy różne znaczenia. Może być rozumiany jako zachowanie homoseksualne, kontakty seksualne z drugą osobą tej samej płci. W takim znaczeniu określa się na przykład kontakty homoseksualne więźniów. W drugim znaczeniu homoseksualizm oznacza stan, szczególne skłonności lub predyspozycje do angażowania się w kontakty seksualne z osobą tej samej płci. W takim znaczeniu jest używany w pytaniu, czy homoseksualizm jest chorobą. W trzecim znaczeniu homoseksualizm oznacza rolę społeczną rozumianą jako jedną z wielu ról istniejących w społeczeństwach. W krajach zachodnich istnieje tendencja to łączenia wszystkich trzech znaczeń w efekcie homoseksualiści wykazują określone zachowania ze względu na swoje predyspozycje, prowadząc jednocześnie określony styl życia.
Erez Tal (heb. טל‎ ארז; ur. 27 lipca 1961) – izraelski prezenter telewizyjny. W 2019 roku współprowadził Konkurs Piosenki Eurowizji.
Język hebrajski (hebr. עִבְרִית, trb. iwrit) – język z grupy kananejskiej języków semickich, należący do afroazjatyckiej rodziny językowej, zapisywany alfabetem hebrajskim.
64. Konkurs Piosenki Eurowizji został zorganizowany w dniach 14 16 i 18 maja 2019 w Centrum Konferencyjnym w Tel Awiwie. Gospodarzem konkursu był Izrael, który zwyciężył w finale konkursu organizowanego w 2018 roku. Organizatorami konkursu była Europejska Unia Nadawców (EBU) i izraelski nadawca publiczny Israeli Public Broadcasting Corporation (IPBC).
Prezenter (dawniej spiker od ang. speaker) – osoba zapowiadająca poszczególne programy w stacji radiowej lub telewizyjnej, także prowadząca program estradowy, informacyjny, blok tematyczny lub inny program składający się z części.

Reklama