Ashton Kutcher

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Christopher Ashton Kutcher (ur. 7 lutego 1978 w Cedar Rapids) – amerykański aktor, producent, scenarzysta filmowy i telewizyjny, były model pochodzenia irlandzkiego, czeskiego i niemieckiego.

Calvin Richard Klein (ur. 19 listopada 1942 roku w Nowym Jorku) – syn węgierskiego imigranta, amerykański projektant mody.Amerykanie pochodzenia czeskiego (ang. Czech Americans) – mieszkańcy USA pochodzący, bądź urodzeni na terenie Czech. Według spisu powszechnego z roku 2000 w Stanach Zjednoczonych żyło 1 262 527 Amerykanów pochodzenia czeskiego.

Życiorys[ | edytuj kod]

Wczesne lata[ | edytuj kod]

Urodził się w Cedar Rapids w rodzinie rzymskokatolickiej jako syn Diane Portwood, która pracowała dla Procter & Gamble, i Larry’ego Kutchera, pracownika General Mills – pochodzenia czeskiego. Dorastał wraz ze swoim bratem bliźniakiem – Michaelem (miał wadę wrodzoną serca) oraz starszą siostrą Taushą (ur. 1972). W 1991, kiedy miał 13 lat, jego rodzice się rozwiedli. Dwa lata później, matka Kutchera przeniosła się z trójką dzieci na gospodarstwo rolne w Iowie, gdzie ostatecznie wprowadzili się do nowego domu z ojczymem Markiem Portwoodem.

January Jones (ur. 5 stycznia 1978 w Sioux Falls, Dakota Południowa, USA) – amerykańska aktorka, która grała m.in. w filmach: Trzy pogrzeby Melquiadesa Estrady, X-Men: Pierwsza klasa i serialu Mad Men. Biblioteka Narodowa (BN) – polska biblioteka narodowa w Warszawie, na Ochocie, na Polu Mokotowskim, narodowa instytucja kultury założona w 1928.

Przejawiał pasję do wrestlingu, zapasów i występowania w szkolnych przedstawieniach. W 1996 roku ukończył Clear Creek Amana High School. W 1997 rozpoczął studia inżynierii biochemicznej na Uniwersytecie Stanu Iowa w Iowa City. Dorabiał zamiataniem podłóg w lokalnej fabryce chrupek General Millis (12 dolarów za godzinę), zmywaniem naczyń i jako dawca krwi.

The Ranch – amerykański serial telewizyjny (komedia), którego twórcami są Don Reo oraz Jim Patterson. Emisja serialu została podzielona na dwie części po 10 odcinków. Część pierwsza serii została udostępniona 1 kwietnia 2016 roku na stronie internetowej platformy Netflix 30 kwietnia 2016 roku, platforma Netflix przedłużyła serial o drugą serięFałszywa dwunastka (ang. Cheaper by the Dozen, 2003) – amerykański film komediowy, opowiadający o rodzinie posiadającej 12 dzieci, oparty na autobiograficznej książce jednego z pionierów nauk o zarządzaniu Franka Bunkera Gilbretha. Film wyreżyserował Shawn Levy.

Kariera[ | edytuj kod]

Po zwycięstwie w konkursie urody męskiej 1997 – Fresh Faces stanu Iowa – podjął pracę w agencji modeli w Nowym Jorku, a rok potem w Los Angeles. Reklamował wyroby Versace i Calvina Kleina i chodził po wybiegach w Rzymie, Mediolanie i Londynie. Brał udział w różnych castingach i reklamie Pizza Hut.

Demi Moore, właściwie Demetria Gene Guynes (ur. 11 listopada 1962 w Roswell w stanie Nowy Meksyk) – amerykańska aktorka, producentka i reżyserka filmowa i telewizyjna, była modelka.Brazylijskie jiu-jitsu (BJJ, nazywane też Gracie Jiu-Jitsu lub po prostu jiu-jitsu, choć jest to określenie nieprecyzyjne i może być mylone z japońskim pierwowzorem) − brazylijska sztuka walki wywodząca się z ju-jitsu, zapasów i judo, która wyróżnia się naciskiem na walkę w parterze.

Debiutował rolą niezbyt rozgarniętego Michaela Kelso w sitcomie Różowe lata siedemdziesiąte (1998-2006), którą zwrócił na siebie uwagę nastoletnich telewidzów. Za tę postać był nominowany do nagród Kids’ Choice i w 1999 dla Młodego Artysty oraz zdobył dwukrotnie nagrodę Teen Choice. Na dużym ekranie debiutował w młodzieżowej komedii Już nadchodzi (1999). Serca nastoletniej publiczności zdobył rolą Jessego Montgomery’ego III, który po imprezie zapomina, gdzie zostawił samochód z prezentem dla swojej dziewczyny w komedii Stary, gdzie moja bryka? (2000). Jednak kolejne jego role w trzech komediach – Nowożeńcy (2003), Fałszywa dwunastka (2003) i Córka mojego szefa (2003) nie zachwyciły krytyków i były nominowane do antynagrody Złotej Maliny w kategorii „Najgorszy aktor”. Uznanie zdobył dzięki roli Evana Treborna, którego nachodzą przykre wspomnienia z młodości w nominowanym do nagrody Saturna dreszczowcu sci-fi Efekt motyla (2004).

Sezon na misia (ang. Open Season, 2006) – amerykański film animowany, familijny wyprodukowany przez Sony Pictures Animation. Film został zrealizowany w technologii 3-D. 23 stycznia 2009 roku w polskich kinach miała premierę kontynuacja filmu: Sezon na misia 2.Sex Story (ang. No Strings Attached) – amerykańska komedia romantyczna w reżyserii Ivana Reitmana z 2011 roku. W rolach głównych wystąpili Natalie Portman i Ashton Kutcher.


Podstrony: 1 [2] [3] [4]
Warto wiedzieć że... beta

Ja się zastrzelę! (ang. Just Shoot Me!) – amerykański serial telewizyjny wyświetlany przez stację NBC przez 7 sezonów od 4 marca 1997 do 16 sierpnia 2003, a łączna ilość odcinków wyniosła 148.
Miss Guided (2008) – amerykański serial telewizyjny nadawany przez stację ABC od 18 marca do 3 kwietnia 2008 roku. W Polsce nadawany był na kanale Fox Life od 26 kwietnia 2010 roku.
IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.
Time – amerykański tygodnik społeczno-polityczny wydawany od 1923 w Nowym Jorku. Ma największy nakład spośród amerykańskich tygodników.
Kościół katolicki – największa na świecie chrześcijańska wspólnota wyznaniowa, głosząca zasady wiary i życia określane mianem katolicyzmu. Kościół katolicki jest jednym z trzech głównych nurtów chrześcijaństwa, obok Cerkwi prawosławnej i Kościołów protestanckich.
Pizza Hut – jedna z największych sieci restauracyjnych typu casual dining na świecie. Właścicielem marki Pizza Hut jest Yum! Brands, Inc. (zlokalizowany w Dallas, Teksas, USA). Franczyzobiorcą Yum! i właścicielem restauracji Pizza Hut w Polsce jest europejska spółka AmRest Holdings SE notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Teen Choice Awards – coroczna gala wręczenia nagród transmitowana przez telewizję Fox. Nagroda wręczana za największe osiągnięcia w dziedzinie muzyki, filmu, sportu, telewizji oraz mody. Głosowanie odbywa się za pośrednictwem mediów społecznościowych, biorą w nim udział osoby w wieku od 13 do 19 lat.

Reklama