Ashford (borough)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Zamek Chilham
Eastwell Towers
Czołg Mark IV Female w Ashford

Borough of Ashford – dystrykt w Anglii, w środkowej części hrabstwa Kent. Centrum administracyjne dystryktu znajduje się w Ashford.

Aldington – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Ashford. Leży 36 km na południowy wschód od miasta Maidstone i 88 km na południowy wschód od centrum Londynu. Miejscowość liczy 981 mieszkańców.Rolvenden – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Ashford. Leży 26 km na południe od miasta Maidstone i 73 km na południowy wschód od centrum Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 1495 mieszkańców.

Dystrykt ma powierzchnię 580.62 km, od północy graniczy z dystryktami Swale i Canterbury, od zachodu z dystryktami Maidstone i Tunbridge Wells, od wschodu z dystryktem Folkestone and Hythe w hrabstwie Kent, zaś od południa z dystryktem Rother w hrabstwie East Sussex. Zamieszkuje go 117 956 osób.

Na terenie dystryktu znajduje się pochodzący z początków XVII wieku zamek Chilham, w Rolvenden muzeum specjalizujące się w trójkołowcach marki Morgan – The C.M. Booth Collection of Historic Vehicles, zaś niedaleko Tenterden pochodzący z XVI wieku Smallhythe Place w którym znajduje się kolekcja dotycząca jednej z najsłynniejszych aktorek angielskich Ellen Terry.

Shirkoak – osada w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Ashford. Leży 27 km na południowy wschód od miasta Maidstone i 78 km na południowy wschód od centrum Londynu.Ruckinge – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Ashford. Leży 33 km na południowy wschód od miasta Maidstone i 85 km na południowy wschód od centrum Londynu. Miejscowość liczy 727 mieszkańców.

Podział administracyjny[ | edytuj kod]

Dystrykt obejmuje miasta Ashford i Tenterden oraz 37 civil parish:

Dystrykt dzieli się na 33 okręgi wyborcze:

Westwell – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Ashford. Leży 24 km na wschód od miasta Maidstone i 77 km na południowy wschód od centrum Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 740 mieszkańców.Swale District - dystrykt w Anglii, w północnej części hrabstwa Kent. Centrum administracyjne dystryktu znajduje się w Sittingbourne.


Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Pluckley – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Ashford. Leży 20 km na południowy wschód od miasta Maidstone i 72 km na południowy wschód od centrum Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 1050 mieszkańców. Wieś uważana jest za nawiedzoną.
Southeastern - brytyjski przewoźnik kolejowy posiadający koncesję na obsługę połączeń pasażerskich w południowo-wschodniej Anglii. Okres koncesyjny rozpoczął się 1 kwietnia 2006 i potrwa do 31 marca 2014. Podobnie jak korzystająca z sąsiedniego obszaru koncesyjnego firma Southern, Southeastern jest wspólnym przedsięwzięciem dwóch grup transportowych: brytyjskiej Go-Ahead Group i francuskiej Keolis (za pośrednictwem ich spółki Govia). Pociągi przewoźnika zatrzymują się na 203 stacjach, z czego na 182 pełni on rolę administratora.
Woodchurch – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Ashford. Leży 28 km na południowy wschód od miasta Maidstone i 80 km na południowy wschód od centrum Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 1824 mieszkańców.
Dame Ellen Alice Terry (ur. 27 lutego 1847 w Coventry, zm. 21 lipca 1928 w Small Hythe w hrabstwie Kent) – jedna z najsłynniejszych aktorek angielskich. Pochodziła ze znanej rodziny aktorskiej. Debiutowała, mając 8 lat.
Chrześcijaństwo, chrystianizm (gr. Χριστιανισμóς, łac. Christianitas) – monoteistyczna religia objawienia, bazująca na nauczaniu Jezusa Chrystusa zawartym w kanonicznych ewangeliach. Jej wyznawcy uznają w nim obiecanego Mesjasza i Zbawiciela, który ustanowił Królestwo Boże poprzez swoje Zmartwychwstanie. Kanon wiary chrześcijańskiej został spisany w Nowym Testamencie i przekazywany jest przez Kościoły.
Shadoxhurst – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Ashford. Leży 28 km na południowy wschód od miasta Maidstone i 80 km na południowy wschód od centrum Londynu. Miejscowość liczy 1135 mieszkańców.
Hamstreet – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Ashford. Leży 33 km na południowy wschód od miasta Maidstone i 85 km na południowy wschód od centrum Londynu. Miejscowość liczy 2000 mieszkańców.

Reklama