• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Arun - dystrykt

  Przeczytaj także...
  East Preston – wieś w Anglii, w hrabstwie West Sussex, w dystrykcie Arun. Leży 22 km na wschód od miasta Chichester i 82 km na południe od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 5919 mieszkańców.Slindon – wieś w Anglii, w hrabstwie West Sussex, w dystrykcie Arun. Leży 11 km na wschód od miasta Chichester i 80 km na południowy zachód od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 590 mieszkańców.
  West Sussex – hrabstwo ceremonialne i niemetropolitalne w południowo-wschodniej Anglii, w regionie South East England, położone nad Kanałem La Manche, w zachodniej części historycznego hrabstwa Sussex.

  Arundystrykt w hrabstwie West Sussex w Anglii. Nazwa pochodzi od rzeki Arun.

  Patching – wieś w Anglii, w hrabstwie West Sussex, w dystrykcie Arun. Leży 23 km na wschód od miasta Chichester i 77 km na południe od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 230 mieszkańców.Ford – wieś w Anglii, w hrabstwie West Sussex, w dystrykcie Arun. Leży 15 km na wschód od miasta Chichester i 83 km na południowy zachód od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 1358 mieszkańców.

  Miasta[ | edytuj kod]

 • Arundel
 • Bognor Regis
 • Littlehampton
 • Inne miejscowości[ | edytuj kod]

  Aldingbourne, Aldwick, Angmering, Barnham, Burpham, Clapham, Clymping, East Preston, Eastergate, Elmer, Felpham, Ferring, Findon, Ford, Houghton, Kingston, Lyminster, Madehurst, Middleton-on-Sea, Pagham, Patching, Poling, Rustington, Slindon, South Bersted, South Stoke, Tortington, Walberton, Warningcamp, Wick, Yapton.

  Poling – wieś w Anglii, w hrabstwie West Sussex, w dystrykcie Arun. Leży 19 km na wschód od miasta Chichester i 80 km na południe od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 173 mieszkańców.Eastergate – wieś w Anglii, w hrabstwie West Sussex, w dystrykcie Arun. Leży 9 km na wschód od miasta Chichester i 83 km na południowy zachód od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 3107 mieszkańców.
  Bognor Regis - miasto w południowej Anglii, w hrabstwie West Sussex, uzdrowisko nadmorskie nad kanałem La Manche, ok. 100 km na południowy zachód od Londynu. Liczy ok. 55 000 mieszkańców.Aldingbourne – wieś w Anglii, w hrabstwie West Sussex, w dystrykcie Arun. Leży 7 km na wschód od miasta Chichester i 84 km na południowy zachód od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 3612 mieszkańców.
  Warto wiedzieć że... beta

  Littlehampton – miasto w dystrykcie Arun w hrabstwie West Sussex w Anglii. Littlehampton położone jest na wschodnim brzegu ujścia rzeki Arun.
  Barnham – wieś w Anglii, w hrabstwie West Sussex, w dystrykcie Arun. Leży 10 km na wschód od miasta Chichester i 84 km na południowy zachód od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 1372 mieszkańców.
  Clymping – osada w Anglii, w hrabstwie West Sussex, w dystrykcie Arun. Leży 15 km na wschód od miasta Chichester i 84 km na południe od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 600 mieszkańców.
  Pagham – wieś w Anglii, w hrabstwie West Sussex, w dystrykcie Arun. Leży 8 km na południe od miasta Chichester i 93 km na południowy zachód od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 5729 mieszkańców.
  Walberton – wieś w Anglii, w hrabstwie West Sussex, w dystrykcie Arun. Leży 12 km na wschód od miasta Chichester i 82 km na południowy zachód od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 1941 mieszkańców.
  Dystrykt (od łac. districtus) to nazwa jednostki administracyjnej, a także okręgu sądowego, wyborczego lub innego, stosowana współcześnie lub dawniej w wielu państwach. Dystrykty mogą być zarówno jednostkami administracyjnymi najwyższego rzędu (np. w Izraelu, Luksemburgu, czy na Cyprze), jak i niższych rzędów (np. w RPA, czy Indii).
  Wick – wieś w Anglii, w hrabstwie West Sussex, w dystrykcie Arun. Leży 17 km na wschód od miasta Chichester i 82 km na południe od Londynu.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.687 sek.