Artur Szyndler

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Artur Szyndler (ur. 13 maja 1965) to jeden z twórców gry fabularnej Kryształy Czasu, opublikowanej na łamach czasopisma Magia i Miecz. Niegdyś przedstawiciel Games Workshop (twórca systemów Warhammer, Warhammer 40,000) oraz Target Games (wydawca takich gier jak Warzone czy Chronopia). Obecnie prowadzi "Paladynat" na Warszawskim Żoliborzu gdzie zajmuje się aktywnym rozpowszechnianiem gier bitewnych oraz RPG w Polsce.

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej (Sejm RP), Sejm – izba niższa dwuizbowego parlamentu Rzeczypospolitej Polskiej; Izba Poselska wyłoniła się z Sejmu walnego w 1493; od uchwalenia konstytucji Nihil novi (1505) Sejm jest najwyższym organem władzy ustawodawczej w Polsce.Kryształy Czasu to jeden z pierwszych polskich systemów gier fabularnych (RPG), stworzony przez redakcję Magii i Miecza.

W wyborach parlamentarnych w 2007 roku kandydował do Sejmu z warszawskiej listy PiS-u (Warszawa I, poz. nr 34). Zdobył 230 głosów z czego 18 z okręgów poza granicami kraju, nie otrzymał jednak mandatu.

Żonaty, ma dwóch synów.

W roku 2014 zapoczątkował autorską powieść opartą o świat Kryształów Czasu. Saga została zaplanowana na 13 tomów (26 części) pod wspólnym tytułem – Saga o Katanie.

Przypisy[ | edytuj kod]

  1. O nas, Kryształy Czasu, Wydawnictwo Paladynat [dostęp 2021-05-06] (pol.).
  2. Wybory 2007, wybory2007.pkw.gov.pl [dostęp 2017-11-22].
Wybory do Sejmu i Senatu w 2007 roku zostały przeprowadzone w dniu 21 października 2007 roku (niedziela) w związku z podjęciem przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej V kadencji Uchwały z dnia 7 września 2007 r. w sprawie skrócenia kadencji Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej (Dz.U. Nr 163, poz. 1154) i wydanym w jej następstwie przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Postanowieniem z dnia 7 września 2007 r. o zarządzeniu wyborów do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej (Dz.U. Nr 162, poz. 1145).Games Workshop – brytyjska firma produkująca gry bitewne, m.in. jest twórcą systemu fabularnego Warhammer. Stworzyła gry takie jak Warhammer Fantasy Battle, Warhammer 40000 a także Lord of the Rings i inne.
Warto wiedzieć że... beta

Mandat poselski – pełnomocnictwo przyznane wybranemu kandydatowi w wyborach parlamentarnych do sprawowania funkcji posła na Sejm RP. Rozpoczęciem sprawowania mandatu – jest dzień złożenia ślubowania poselskiego przed Sejmem; wygaśnięciem – dzień zrzeczenia się mandatu, pozbawienia mandatu, śmierci lub końca kadencji Sejmu. Nie można być równocześnie posłem i senatorem.
Magia i Miecz - pierwsze i najdłużej istniejące (1993-2002) czasopismo o grach fabularnych na polskim rynku. Jako prekursor tej tematyki w Polsce, odegrało ogromną rolę w popularyzacji idei RPG. Wydawcą Magii i Miecza było wydawnictwo MAG, założycielem Jacek Rodek. Z pismem współpracowali m.in. Artur Szyndler, Andrzej Sapkowski i Tomasz Kołodziejczak.
Warszawa; miasto stołeczne Warszawa, w skrócie m.st. Warszawa – stolica i największe miasto Polski, położone w środkowo-wschodniej części kraju, na Nizinie Środkowomazowieckiej, na Mazowszu, nad Wisłą. Od 2002 r. miasto stołeczne Warszawa jest gminą miejską mającą status miasta na prawach powiatu.

Reklama