Armin Only

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Armin Only (ang. 'Tylko Armin') – całonocna impreza prowadzona przez holenderskiego DJ-a Armina van Buurena odbywająca się od 2005 roku. Podczas koncertu dominuje elektroniczna muzyka taneczna oraz trance. Towarzyszą jej także pokazy laserów, sztucznych ognii.

Trance – gatunek elektronicznej muzyki tanecznej (klubowej) rozwinięty w latach 90. Trance charakteryzuje tempo pomiędzy 130 a 155 BPM, bazuje na rozwiniętej, czasem podniosłej, o charakterze hymnu melodii, rytmicznej linii basowej zwykle wspieranej wyższą, rozwiniętą, dynamiczną linią pomocniczą. Większość utworów charakteryzuje także tzw. breakdown, czyli fragment w środku utworu bez beatów.Armin Only - Mirage - piąty album DVD holenderskiego DJa i producenta muzycznego Armina van Buurena.Na płycie znajduje się zapis części 9 godzinnego setu otwierającego trasę koncertową promującą czwarty album studyjny van Buurena "Mirage".Wraz z Arminem 13 listopada w Utrechcie wystąpili Bagga Bownz,Benno de Goeij,Susana,Ana Criado,Christian Burns,Nadia Ali.Na płytach Blu-Ray i DVD jest zawarty taki sam materiał.Oprócz koncertu zawarte na płytach też są dokument oraz teledysk do nagranego wraz z Christianem Burnsem "This Light Between Us". W lipcu 2012 van Buuren umieścił ten film w serwisie YouTube.

Historia[ | edytuj kod]

Po raz pierwszy impreza odbyła się 12 listopada 2005 w hali Ahoy w Rotterdamie. Zgromadziła dziesięciotysięczną publiczność. Wszystkich zaskoczyła długość setu, który trwał 7 godzin. Kolejna edycja eventu odbyła się w tym samym miejscu 11 listopada 2006 roku, w 10-lecie kariery Armina. Tym razem na widowni znalazło się 12 tysięcy osób.

Poznań (niem. Posen, łac. Posnania, jidysz פּױזן Pojzn) – miasto na prawach powiatu w zachodniej Polsce, położone na Pojezierzu Wielkopolskim, nad Wartą, u ujścia Cybiny. Historyczna stolica Wielkopolski, od 1999 r. siedziba władz województwa wielkopolskiego i powiatu poznańskiego. Miasto jest istotnym węzłem drogowym i kolejowym, funkcjonuje tu również międzynarodowy port lotniczy.Rotterdam – miasto w zachodniej Holandii, w prowincji Holandia Południowa. W 2012 roku liczyło ok. 617 tys. mieszkańców. Miasto stanowi południową część Randstadu, szóstego największego obszaru metropolitalnego w Europie, który zamieszkuje ok. 6,7 miliona ludzi.

Ciąg dalszy impreza miała w 2008 roku, promując najnowszy album Armina Imagine (tym samym tytuł wydarzenia w owym roku to Armin Only Imagine). Impreza dzieliła się na 5 części – Vision, Scent, Touch, Sound, Emotion (ang. Wzrok, Zapach, Dotyk, Dźwięk, Emocje). Jej pierwsza edycja, rozpoczynająca całą serię, odbyła się w Jaarbeurs w Utrechcie 19 kwietnia 2008 roku, publiczność liczyła już 16 tysięcy osób. Dużą rolę we wzroście popularności imprezy miało zdobycie przez Armina w 2007 i 2008 roku tytułu Najpopularniejszego DJ-a Świata w rankingu DJ Mag Top 100.

Los Angeles – najludniejsze miasto amerykańskiego stanu Kalifornia, a zarazem drugie pod względem liczby mieszkańców miasto w Stanach Zjednoczonych (za Nowym Jorkiem), za sprawą populacji liczącej 3 792 621 mieszkańców (2010). Los Angeles zajmuje powierzchnię 1302 km² i położone jest w regionie Kalifornii Południowej. Miasto stanowi centrum aglomeracji Los Angeles-Long Beach-Santa Ana, którą w 2010 roku zamieszkiwało 12 828 837 osób, czyniąc z tego regionu 2. pod względem populacji obszar metropolitalny Stanów Zjednoczonych i jednocześnie jedną z najludniejszych metropolii świata. Los Angeles jest siedzibą hrabstwa Los Angeles, czyli najbardziej zaludnionego i jednego z najbardziej zróżnicowanych etnicznie hrabstw w Stanach Zjednoczonych. Z kolei obszar samego Los Angeles uznany został za najbardziej zróżnicowane etnicznie amerykańskie miasto. Mieszkańcy Los Angeles często określani są mianem „Angelenos”.Armin van Buuren (ur. 25 grudnia 1976 w Leiden) – holenderski DJ, producent muzyki trance, z wykształcenia prawnik. W zestawieniu DJ Mag Top 100 Armin van Buuren uzyskał pierwsze miejsce w latach 2007-2010, 2012 drugie w 2002, 2006, 2011 i 2013 oraz trzecie w latach 2003-2005. Obecnie prowadzi w radiu cotygodniowe show "A State of Trance" (ASOT), które jest najchętniej słuchanym show radiowym na świecie z przeszło 30 milionami słuchaczy tygodniowo w ponad 40 krajach.

W Polsce Armin Only odbył się 29 listopada 2008 roku w poznańskiej hali Arena.

Po raz ostatni impreza odbyła się w noc sylwestrową 2008/2009 w The Los Angeles Sports Arena (USA).

Armin Only – Mirage[ | edytuj kod]

Na 2010 zaplanowano kolejną edycję Armin Only, którą zapoczątkuje występ w holenderskim Utrechcie. Jedna z imprez ma odbyć się w Polsce w Poznaniu. Trasa obejmuje w sumie około 20 państw m.in. Czechy. Zapis z występu z 13 listopada został wydany na DVD i blu-ray.

Trasa koncertowa Mirage[ | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

  • Oficjalna strona
  • Reklama