Arma 3

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Arma 3 lub Arma IIIstrzelanka pierwszoosobowa będąca kontynuacją wojskowego symulatora Arma 2, stworzonego i wydanego przez Bohemia Interactive Studio. Gra została wydana 12 września 2013.

Bliski Wschód (arab. الشرق الأوسط; hebr. המזרח התיכון; per. خاورمیانه, Xâvar-e Miyâne; przestarzałe Lewant) – region geograficzny leżący na styku Azji, Europy i Afryki.Gry-Online (zapis stylizowany GRY-OnLine) – polska strona internetowa poświęcona grom komputerowym. Strona została założona 1 stycznia 2001 jako serwis informacyjny. Jego redaktorem naczelnym jest Łukasz Malik. Siedziba redakcji znajduje się w Krakowie. Jedną z większych części serwisu jest Encyklopedia Gier. Wielka Encyklopedia Gier co roku (do 2009) była wydawana przez firmy Gry-OnLine S.A. i Axel Springer w wersji płytowej.

Fabuła[ | edytuj kod]

Akcja Arma III osadzona została w niedalekiej przyszłości (ok. 2035 rok). Gracz wciela się w kaprala Bena Kerry'ego. Po latach intensywnych działań wojennych na Bliskim Wschodzie, Europa staje się ostatnim bastionem dla osłabionych sił wojskowych NATO. Dowództwo paktu upatruje szansy na zmianę sytuacji w desperackiej misji. Niewielkie wyspy (Stratis i Altis) na Morzu Śródziemnym (odpowiedniki wysp Limnos i Ajos Efstratios) skrywają militarny sekret, który może mieć kluczowe znaczenie dla losów toczącego się konfliktu w Europie. Zdesperowane siły sojuszu wyruszają za linię wroga, by odkryć ten sekret. Rozpoczyna się operacja o kryptonimie „Magnitude”. Po tych wydarzeniach następują akcje z dodatku Apex, rozgrywające się na Pacyfiku, w którym gracz wciela się w żołnierza jednostki CTRG (Combat Technology Research Group) stacjonującej na archipelagu wysp Tanoa.

Steam (ang. para) – system dystrybucji cyfrowej, system zabezpieczeń oraz system gry wieloosobowej stworzony przez Valve Corporation.GameRankings – strona internetowa agregująca recenzje gier komputerowych z innych stron prezentując średnią ocenę danej gry. Podobne serwisy to: Metacritic (również zarządzany przez CNET), GameStats i Rotten Tomatoes.


Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Europa – część świata (określana zwykle tradycyjnym, acz nieścisłym mianem kontynentu), leżąca na półkuli północnej, na pograniczu półkuli wschodniej i zachodniej, stanowiąca wraz z Azją kontynent Eurazję.
Ten artykuł opisuje ważne wydarzenia w 2013 roku w grach komputerowych i wideo. Zapoznaj się również z: Historia gier komputerowych.
ArmA 2 – gra z gatunku FPS będąca kontynuacją wojskowego symulatora ArmA: Armed Assault stworzonego przez Bohemia Interactive Studio. Gra została wydana 19 czerwca 2009 roku na platformę PC.
Ajos Efstratios (gr. Άγιος Ευστράτιος - Agios Efstratios) – mała grecką wyspą lezącą w północnej części Morza Egejskiego, położoną o 30 km od Lemnos i 80 km na północny zachód od Lesbos. Obie wyspy wraz z Ajos Efterios i okolicznymi mniejszymi wysepkami tworzą prefekturę Lesbos która jest częścią administracyjną archipelagu północnych wysp Egejskich. Historycznie używane były także inne nazwy tej wyspy: Chrisi (Χρυσή), Alonnisos (Αλόννησος) i Nee (Νέαι)
Metacritic – amerykańska strona internetowa agregująca recenzje albumów muzycznych, gier komputerowych, filmów i seriali. Na podstawie ocen z recenzji zlicza średnią przedstawiającą przyjęcie danego medium przez krytyków. W 2005 stronę przejęło przedsiębiorstwo CNET Networks.
Organizacja Traktatu Północnoatlantyckiego (OTP, ang. North Atlantic Treaty Organization, NATO, fr. Organisation du Traité de l’Atlantique Nord, OTAN) – organizacja polityczno-wojskowa powstała 24 sierpnia 1949 na mocy podpisanego 4 kwietnia 1949 Traktatu Północnoatlantyckiego. Początkowym celem istnienia NATO była obrona militarna przed atakiem ze strony Związku Radzieckiego i jego satelitów, z czasem jednak organizacja stała się elementem utrzymania równowagi strategicznej między Wschodem i Zachodem. Po rozpadzie Układu Warszawskiego pełni rolę stabilizacyjną, podejmując działania zapobiegające rozprzestrzenianiu konfliktów regionalnych.
Bohemia Interactive Studio – czeski producent gier komputerowych. Jego główna siedziba znajduje się w Pradze. Studio składa się z ponad 30 osób, a zarządcą i współwłaścicielem jest Marek Španěl. Firma znana jest głównie z gry Operation Flashpoint: Cold War Crisis. BIS posiada także studio w Australii (Bohemia Interactive Australia), które zajmuje się tworzeniem symulatorów pola walki dla wojska: VBS1 i VBS2.

Reklama