Arin Ilejay

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Richard Arin Ilejay (ur. 17 lutego 1988) – amerykański muzyk. Były muzyk amerykańskiego zespołu heavy-metalowego Avenged Sevenfold, którego oficjalnym członkiem został na początku 2013 roku po byciu sesyjnym i koncertowym muzykiem formacji od 2011 roku. Ponadto jest jednym z założycieli metalcorowego zespołu Confide.

Avenged Sevenfold (używany skrót: A7X) – amerykański zespół pochodzący z Kalifornii. Powstał w 1999 roku. Dwa pierwsze albumy utrzymane są w stylu metalcore, na kolejnych grupa ewoluowała i całkowicie odmieniła swój styl, który trudno jednoznacznie zakwalifikować.Hail to the King - szósty album studyjny amerykańskiego zespołu heavymetalowego Avenged Sevenfold. Wydawnictwo ukazało się 26 sierpnia i jest dostępne na iTunes. 15 sierpnia ukazał się singel promujący wydawnictwo, był nim tytułowy utwór albumu - Hail To The King a dzień później ukazał się oficjalny teledysk do tego utworu.

Muzyk jest endorserem instrumentów firm DW Drums, Evans i Zildjian.

Życiorys[ | edytuj kod]

Richard Arin Ilejay urodził się w mieście Ventura w Kalifornii. Jego ojcem jest Ric Ilejay o amerykańskich, filipińskich i meksykańskich korzeniach, a jego matką jest Charlotte Tuttle o amerykańskich, holenderskich i niemieckich korzeniach. Obydwoje rodzice Arina zajmują się muzyką - ojciec jest profesjonalnym gitarzystą, a matka śpiewa w chórze gospel. Arin zaczął grać na perkusji w wieku 9 lat.

The Rev właśc. James Owen Sullivan (ur. 9 lutego 1981, zm. 28 grudnia 2009) – amerykański perkusista. W latach 1999-2009 członek zespołu Avenged Sevenfold.Avedis Zildjian Company – jedno z najbardziej cenionych na świecie przedsiębiorstw zajmujących się produkcją talerzy perkusyjnych. Firma powstała w 1623 w Stambule w Turcji, w 1929 została zarejestrowana w Stanach Zjednoczonych, gdzie działa do dzisiaj.


Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Michael Stephen Portnoy (ur. 20 kwietnia 1967 w Nowym Jorku) – amerykański kompozytor, instrumentalista i perkusista. Uczęszczał do szkoły muzycznej Berklee College of Music w Bostonie.

Reklama