• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Apple II  Podstrony: [1] [2] [3] 4
  Przeczytaj także...
  Atari, właść. Atari Inc. – przedsiębiorstwo branży informatycznej, swojego czasu znaczący uczestnik rynku komputerowego przemysłu rozrywkowego. Tworzyło automaty wideo, domowe konsole wideo i komputery osobiste.Stacja dyskietek (FDD; Floppy Disk Drive) – element komputera przeznaczony do obsługi jednego z rodzajów zewnętrznej pamięci komputerowej, jakim jest dyskietka. Stacje dyskietek zwane są stacjami dysków miękkich.
  Przypisy[ | edytuj kod]
  1. Apple IIe - do pracy, do szkoły, do domu…. - blogi użytkowników portalu dobreprogramy, www.dobreprogramy.pl [dostęp 2018-01-05] (pol.).
  2. Apple II emulator - Atari 8-Bit Computers - AtariAge Forums, atariage.com [dostęp 2018-01-05] (ang.).
  3. A 80's Apple II BBS | Telnet BBS Guide, telnetbbsguide.com [dostęp 2018-01-05] [zarchiwizowane z adresu 2017-12-17] (ang.).

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Opisy wszystkich komputerów firmy Apple (po angielsku)


 • Podstrony: [1] [2] [3] 4  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Prawec (cyrylicą Правец, także PRAVEC, ang. Pravetz) – marka bułgarskich komputerów osobistych produkowanych głównie w miasteczku Prawec w obwodzie sofijskim. Składała się z dwóch serii, opartych na procesorach 8-bitowych (najczęściej na bazie architektury Apple II) oraz 16-bitowych (architektura IBM PC).
  Komputer domowy – mikrokomputer przewidziany do zastosowań domowych (gry komputerowe, multimedia, rozrywka), zazwyczaj o uproszczonej konstrukcji w stosunku do typowego komputera osobistego, ale z dobrymi możliwościami multimedialnymi.
  W czerwcu 1979 pojawiła się unowocześniona wersja komputera Apple II. Apple II Plus wprowadzał kilka istotnych zmian: nowy, zmiennoprzecinkowy BASIC napisany przez Microsoft, 48 KB RAM, spore zmiany w ROM - poprawiono Autostart, procedury współpracy ze stacją dyskietek, poprawiono wyświetlanie tekstu i grafiki.
  Tryb monochromatyczny - jest to forma prezentacji obrazu wytworzonego przez komputer na ekranie monitora komputerowego. W tym trybie istnieje jedynie informacja o braku lub istnieniu piksela, więc jest to tryb jednokolorowy. Często uważa się, że jest to obraz czarno-biały, ale kolor piksela jaki jest wyświetlany zależy od używanego monitora. Bardzo często używało się monitorów rubinowych lub zielonych. Słowo pochodzi od mono, określającego pojedynczy, i chroma - kolor.
  System operacyjny (ang. Operating System, skrót OS) – oprogramowanie zarządzające systemem komputerowym, tworzące środowisko do uruchamiania i kontroli zadań użytkownika.
  W czerwcu 1979 pojawiła się unowocześniona wersja komputera Apple II. Apple II Plus wprowadzał kilka istotnych zmian: nowy, zmiennoprzecinkowy BASIC napisany przez Microsoft, 48 KB RAM, spore zmiany w ROM - poprawiono Autostart, procedury współpracy ze stacją dyskietek, poprawiono wyświetlanie tekstu i grafiki.
  MOS Technology, Inc. - nieistniejąca już amerykańska firma produkująca półprzewodniki, znana także pod nazwą CSG (Commodore Semiconductor Group).

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.888 sek.