• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • App Store

  Przeczytaj także...
  iPhone – smartfon przygotowany przez Apple Inc., oparty na systemie operacyjnym iOS mający pełnić funkcje telefonu komórkowego, platformy rozrywkowej i komunikatora internetowego. Urządzenie posiada także wbudowaną przeglądarkę internetową Safari Mobile umożliwiającą przeglądanie niektórych zasobów sieciowych.Aplikacja, program użytkowy - konkretny, ze względu na oferowaną użytkownikom funkcjonalność, element oprogramowania użytkowego.
  Apple Inc. (wcześniej Apple Computer Inc.) NASDAQ: AAPL – amerykańska korporacja zajmująca się projektowaniem i produkcją elektroniki użytkowej, oprogramowania i komputerów osobistych z siedzibą w Cupertino w Kalifornii. Założona przez Steve’a Wozniaka – projektanta, Steve’a Jobsa i Ronalda Wayne’a. Produkty spółki to m.in.: komputery Mac, iPod, iPhone i iPad. Oprogramowanie Apple obejmuje system operacyjny OS X, przeglądarkę multimediów iTunes, pakiet oprogramowania multimedialnego i kreatywności iLife, pakiet oprogramowania biurowego iWork, profesjonalny pakiet fotografii Aperture, pakiet profesjonalnych rozwiązań wideo Final Cut Studio oraz zestaw narzędzi audio Logic Studio. Od stycznia 2010 roku firma działa poprzez 284 własnych sklepów detalicznych w dziesięciu krajach, oraz za pośrednictwem sklepu internetowego sprzedającego zarówno sprzęt, jak i oprogramowanie.

  App Store – platforma dystrybucji cyfrowej z aplikacjami dla iPada, iPhone'a oraz iPoda touch, stworzona przez Apple Inc. Aplikacje w sklepie są tworzone przez właściciela App Store, firmę Apple, oraz przez osoby, które posiadają pakiet iOS SDK (Software Development Kit).

  Dystrybucja cyfrowa, dystrybucja elektroniczna (ang. digital distribution, content delivery, online distribution, Electronic Software Distribution (ESD)) – metoda bezpośredniego rozpowszechniania treści, takich jak oprogramowanie, filmy, muzyka czy gry komputerowe za pośrednictwem Internetu.iPad – tablet przedsiębiorstwa Apple. Ma 9,7-calowy ekran dotykowy z technologią Multi-Touch oraz m.in. możliwość oglądania filmów i zdjęć. Ma przeglądarkę internetową oraz jest kompatybilny z aplikacjami App Store dla iPhone’óworaz iPodów. Przeglądarka internetowa Safari dołączona do iPada nie obsługuje technologii Flash. Urządzenie waży 680 gramów (wersja 3G waży 730 g), mieści się zatem między cięższymi od niego laptopami oraz lżejszymi niż on smartphone’ami.

  W App Store znajdują się aplikacje i gry płatne oraz bezpłatne. W ofercie dostępne są także karty podarunkowe.

  Osoby piszące płatne aplikacje do App Store otrzymują 70% od sprzedanych własnych aplikacji. Pozostałe 30% w ramach prowizji trafia do Apple. Aplikacje trafiające do sklepu przechodzą selekcję przez Apple, gdzie poddawane są testom oraz sprawdzane m.in. pod kątem prawnym. Aplikacje za pośrednictwem App Store mogą być aktualizowane do nowszych wersji. Użytkownik po wejściu do App Store dostaje powiadomienie które z zainstalowanych w jego iPhone/iPodTouch aplikacji są dostępne w nowszych wersjach. Wystarczy wpisać hasło, a aplikacje zostaną ściągnięte i automatycznie zainstalowane. Nie wymaga to jakiejkolwiek ingerencji użytkownika.

  iPod touch – kieszonkowy odtwarzacz MP3 firmy Apple Inc., zasadniczo wielofunkcyjny palmtop z systemem operacyjnym iOS, zaprezentowany 5 września 2007. Jest to pierwszy iPod z wbudowanym Wi-Fi, z bezpośrednim dostępem (jedynie bezprzewodowym) do internetu, w tym przez przeglądarkę sieciową, a także specjalną przeglądarkę serwisu YouTube bez pomocy wtyczki Adobe Flash i sklepu internetowego iTunes Store. Szacuje się że sprzedano 32 miliony sztuk iPodów touch (dane pod koniec 2009).

  Statystyki sklepu[ | edytuj kod]

  Statystyki App Store do kwietnia 2012

  Oceny wieku[ | edytuj kod]

 • 4+ - bez ograniczeń wiekowych
 • Do 5 lat - aplikacje dla dzieci głównie do 5 lat
 • 6-8 lat - aplikacje dla dzieci głównie w wieku 6-8 lat
 • 9-11 lat - aplikacje dla dzieci głównie w wieku 9-11 lat
 • 9+ - niezalecane dla osób poniżej 9 roku życia
 • 12+ - niezalecane dla osób poniżej 12 roku życia
 • 17+ - niezalecane dla osób poniżej 17 roku życia
 • Reklama

  Czas generowania strony: 0.005 sek.