Apache POI

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Apache POI – jeden z projektów Apache Software Foundation; zbiór bibliotek do obsługi plików w formacie Microsoft OLE 2 z poziomu języka programowania Java.

Ruby to interpretowany, w pełni obiektowy i dynamicznie typowany język programowania stworzony w 1995 roku przez Yukihiro Matsumoto (pseudonim Matz). W języku angielskim ruby oznacza rubin.Microsoft PowerPoint – program do tworzenia prezentacji multimedialnych wchodzący w skład pakietu biurowego Microsoft Office. PowerPoint jest dostępny dla systemów Microsoft Windows oraz Mac OS.

Nazwa projektu jest skrótem od słów "Poor Obfuscation Implementation", co jest anegdotycznym odniesieniem się do faktu, że oryginalny format przetwarzanych plików jest niejawny ("obfuscated"). Skoro jednak z powodzeniem poddał się inżynierii odwrotnej, to jego niejawność okazała się słaba ("poor"). Wyjaśnienie to zostało jednak usunięte ze strony internetowej projektu oraz z oficjalnych dokumentów, aby uniknąć niezręczności przy wdrażaniu Apache POI w środowiskach biznesowych, które niekoniecznie uznają takie żarty za odpowiednie.

Język programowania – zbiór zasad określających, kiedy ciąg symboli tworzy program komputerowy oraz jakie obliczenia opisuje.Apache Software Foundation (ASF) – organizacja typu non-profit mająca na celu wspieranie projektów Apache typu Open Source, łącznie z serwerem HTTP Apache. Fundacja została stworzona w Stanach Zjednoczonych (stan Delaware) w czerwcu 1999 z przekształcenia Apache Group.

Elementy składowe[ | edytuj kod]

 • POIFS - obsługa wspólnej części formatu OLE 2
 • HSSF - obsługa plików Microsoft Excel
 • HWPF - obsługa plików Microsoft Word
 • HSLF - obsługa plików Microsoft PowerPoint
 • HDGF - obsługa plików Microsoft Visio
 • HPSF - obsługa właściwości dokumentów autor, tytuł, data modyfikacji itd.
 • POI Ruby - port dla języka programowania Ruby
 • Microsoft Word – procesor tekstu firmy Microsoft. Pierwotnie stworzony przez Richarda Brodie dla komputerów PC z systemem DOS w roku 1983. Kolejne wersje powstawały dla Macintosha (1984), SCO UNIX i Windows (1989). Pierwotnie samodzielny program, stał się później częścią pakietu biurowego Microsoft Office. Od wersji 2.0 dla Windows dostępny w wersji polskiej.Definicja intuicyjna: Java (wym. „dżawa”) to język programowania. Programy napisane w Javie można uruchamiać na wielu urządzeniach, takich jak telefony komórkowe lub komputery oraz pod różnymi systemami operacyjnymi, przy użyciu Wirtualnej maszyny Javy, która musi być w danym środowisku zainstalowana.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Object Linking and Embedding (OLE) – mechanizm osadzania, m.in. obiektów. Nazwa OLE nie jest jednoznaczna; z czasem Microsoft nazywał w ten sposób różne technologie. Tak więc OLE może oznaczać kilka różnych technologii.

  Reklama