Anthony Michael Hall

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Michael Anthony Thomas Charles Hall (ur. 14 kwietnia 1968 w West Roxbury) – amerykański aktor telewizyjny, teatralny i filmowy.

IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.Liczą się tylko Frankliny (ang. All About the Benjamins) – niemiecko-amerykańska komedia sensacyjna z 2002 roku w reżyserii Kevina Braya.

Życiorys[ | edytuj kod]

Życie Prywatne[ | edytuj kod]

Urodził się w West Roxbury w stanie Massachusetts, w rodzinie o włoskich i irlandzkich korzeniach. Jego rodzicami byli Mercedes Hall, aktorka i piosenkarka jazzowa, i Larry Hall. Ma siostrę Mary Christian. Obecnie mieszka w Playa del Rey. Jest właścicielem firmy producenckiej AMH Entertainment oraz perkusistą i piosenkarzem w zespole Hall of Mirrors.

Włosi – naród zamieszkujący Włochy. We Włoszech jest ich około 56 mln, z czego prawie połowa wszystkich osób pochodzenia włoskiego mieszka poza Włochami, a najwięcej w Brazylii, Argentynie i w USA. Mówią językiem włoskim. Religią większości Włochów jest katolicyzm.Edgar Allan Poe (ur. 19 stycznia 1809 w Bostonie, w stanie Massachusetts, zm. 7 października 1849 w Baltimore, w stanie Maryland) – amerykański poeta, nowelista, krytyk literacki i redaktor. Przedstawiciel romantyzmu w literaturze amerykańskiej. W jego twórczości dominowały wątki fantastyki i horroru. Zapoczątkował gatunek noweli kryminalnej (Zabójstwo przy Rue Morgue, Złoty żuk). Stworzył także pierwszą w literaturze postać detektywa – C. Auguste’a Dupina.

Związki[ | edytuj kod]

Od 2008 do sierpnia 2013 był w związku z młodszą o dwadzieścia lat Trishą Paytas. 9 kwietnia 2019 podczas pobytu w Sycylii zaręczył się z słowacko-kanadyjską aktorką Lucią Oskerovą (ur. 3 grudnia 1990), z którą spotyka się od czerwca 2017.

International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji. Ekipa – amerykański serial telewizyjny. Jest to komedia obyczajowa, która miała swoją światową premierę 18 lipca 2004 r.


Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Piraci z Krzemowej Doliny – amerykański film biograficzny z 1999 roku w reżyserii Martyna Burke. Film zrealizowano na podstawie dwóch książek – Paula Freibergera "Fire in the Valley" oraz Michaela Swaine "Fire in the Valley".
Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).
Z premedytacją - (ang.Murder in the First) dramat kryminalny, amerykański, serial telewizyjny wyprodukowany przez TNT Original Productions. Twórcami serialu są Steven Bochco i Eric Lodal. Serial jest emitowany od 9 czerwca 2014 roku przez stację TNT 13 września 2014 roku, stacja zamówiła 2 sezon serialu W Polsce serial jest emitowany od 6 października 2015 przez TNT. 13 listopada 2015 roku , stacja TNT zamówiła 3 sezon serialu
Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
William Henry Gates III (ur. 28 października 1955) – amerykański przedsiębiorca, filantrop oraz współzałożyciel, główny architekt oprogramowania i były prezes zarządu korporacji Microsoft. Podczas swojej kariery w Microsofcie obejmował stanowiska dyrektora generalnego oraz głównego architekta oprogramowania i pozostaje największym indywidualnym udziałowcem przedsiębiorstwa z ponad 9 procentami akcji zwykłych..
Mroczne dziedzictwo - serial kanadyjsko-amerykański. Był emitowany w latach 1996-1999. Opowiada historie członków sekretnego stowarzyszenia o nazwie "Legacy" (pl. Dziedzictwo) i ich prób ratowania ludzkości przed złem.
WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.

Reklama