Annual Review of Biochemistry

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Annual Review of Biochemistryrecenzowane czasopismo naukowe ukazujące się raz w roku i zawierające artykuły przeglądowe z dziedziny biochemii i biologii molekularnej. Powstało w 1932 roku i jest wydawane przez Annual Reviews.

Impact factor (IF) – w tłumaczeniu „Miara oddziaływania” – to wskaźnik prestiżu i siły oddziaływania czasopism naukowych, ustalany corocznie na podstawie prowadzonego przez koncern wydawniczy Thomson Reuters indeksu cytowań publikacji naukowych.Biochemia (zob. bio) – nauka zajmująca się chemią w organizmach żywych, a w szczególności biosyntezą, strukturą, stężeniem, funkcjami (w tym skutkami niedoboru oraz nadmiaru) i przemianami substancji chemicznych w organizmach (z uwzględnieniem aspektów energetycznych).

Impact factor czasopisma za rok 2015 wyniósł 21,407, co uplasowało je na 2. miejscu wśród 289 czasopism w kategorii „biochemia i biologia molekularna”. Na polskiej liście czasopism punktowanych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego z 2015 roku periodyk otrzymał maksymalną liczbę punktów – 50.

Recenzja naukowa (ang. peer review) – recenzja utworu naukowego (dysertacji, książki, publikacji w czasopiśmie naukowym), której celem jest ocena naukowej zawartości tego utworu.Przegląd piśmiennictwa – praca naukowa, mająca na celu dokonanie przeglądu najważniejszych publikacji związanych z jakąś dziedziną wiedzy oraz przedstawienie wynikających z tych publikacji syntetycznych wniosków.

Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Editorial Committee Members for Biochemistry. Annual Reviews. [dostęp 2015-04-03].
  2. Annual Review of Biochemistry. Annual Reviews. [dostęp 2015-04-03].
  3. Annual Reviews Rankings in Thomson Reuters Journal Citation Reports®. Annual Reviews. [dostęp 2016-11-12].
  4. Część A wykazu czasopism naukowych. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, 2015-12-23. [dostęp 2015-12-24].

Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

  • Czasopismo w bazie PubMed
  • Reklama