Anna Majcher

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Anna Magdalena Majcher (ur. 14 sierpnia 1962 w Warszawie) – polska aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna.

Biblioteka Narodowa (BN) – polska biblioteka narodowa w Warszawie, na Ochocie, na Polu Mokotowskim, narodowa instytucja kultury założona w 1928.Quo vadis – film historyczny produkcji polskiej z 2001 roku, w reżyserii Jerzego Kawalerowicza, na podstawie powieści Henryka Sienkiewicza Quo vadis.

Życiorys[ | edytuj kod]

W 1985 ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie (dyplom w 1986). Występowała i była związana z teatrami m.in.: Ateneum (1984-85 i 1998-2001), Współczesnym (1985-96), Za Dalekim (1990), Teatrem Muzycznym „Roma” (1994) oraz Teatrem Studio (1996-98), Teatrem Rampa (2003) i Komedia (2006). W latach 2003-07 związana z Teatrem Nowym w Łodzi. Występowała również w spektaklach Teatru Telewizji. Laureatka Nagrody im. Zbigniewa Cybulskiego. Aktorka mieszka w Warszawie. Zawiesiła karierę aktorską.

e-teatr.pl – polski portal teatralny stworzony w 2004 roku przez Dział Dokumentacji Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie . IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.


Podstrony: 1 [2] [3] [4]
Warto wiedzieć że... beta

Teatr Muzyczny „Roma” – teatr muzyczny w Warszawie, mieszczący się w centrum miasta, przy ul. Nowogrodzkiej 49. W latach 90. XX wieku teatr przeszedł pod opiekę władz Warszawy, zmieniając nazwę (dawniej Operetka Warszawska).
Wirus – film sensacyjny, thriller francusko-brytyjsko-polski, w reżyserii Jana Kidawy-Błońskiego wyprodukowany w 1996 roku. Autorem scenariusza jest Maciej Ślesicki, który jednak ostatecznie wycofał swoje nazwisko z czołówki, gdyż uznał, że do jego pomysłu wprowadzono zbyt wiele zmian, żeby mógł się pod scenariuszem podpisać.
Londyńczycy / Londyńczycy 2 (ang. The Londoners) – polski serial obyczajowy, emitowany przez telewizję TVP1 od 23 października 2008 roku do 23 grudnia 2009 roku.
Jezioro Bodeńskie - film psychologiczny z 1985 roku w reżyserii Janusza Zaorskiego. Scenariusz do filmu powstał na podstawie dwóch utworów Stanisława Dygata: powieści "Jezioro Bodeńskie" oraz opowiadania "Karnawał".
14 sierpnia jest 226. (w latach przestępnych 227.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 139 dni.
Badziewiakowie – serial telewizyjny nagrywany na żywo w Teatrze Żydowskim w Warszawie, wyprodukowany w 1999 r. Bohaterami są członkowie przeciętnej polskiej rodziny i ich sąsiedzi, na typowym, miejskim podwórku.
International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.

Reklama