Andrzej Jurczak

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Andrzej Jurczak (ur. 29 stycznia 1941 w Warszawie, zm. 20 grudnia 2005 w Łodzi) – polski aktor teatralny i filmowy.

Czarne chmury – polski przygodowy serial telewizyjny z 1973 roku konwencji kostimumowej "płaszcza i szpady" wyprodukowany przez Telewizję Polską. Biblioteka Narodowa (BN) – polska biblioteka narodowa w Warszawie, na Ochocie, na Polu Mokotowskim, narodowa instytucja kultury założona w 1928.

Życiorys[ | edytuj kod]

W 1964 roku ukończył studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi, dyplom uzyskując jednak dopiero dwa lata później. 4 listopada 1964 roku miał miejsce jego debiut teatralny Występował na scenach następujących teatrów:

{{Serial infobox}} Przestarzałe pola: "od lat". Dyrektorzy – polski serial obyczajowy z 1975 roku. Profesor na drodze — polski komediodramat obyczajowy z 1973 roku. Jego treścią są wspomnienia byłych uczniów technikum dla pracujących, które budzą się po przypadkowym spotkaniu dawnego nauczyciela.
 • Teatr Miejski w Bydgoszczy (1964-67)
 • Teatr Ziemi Łódzkiej (1967-73)
 • Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi (1973-78)
 • Teatr Śląski (1978-79)
 • Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie (1979-86)
 • Teatr Nowy w Łodzi (1987-91)


 • Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Pogranicze w ogniu – polski 24-odcinkowy serial telewizyjny, emitowany na antenie TVP od 31 sierpnia 1992 do 8 lutego 1993.
  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.
  Śledztwo – polski horror kryminalny z 1973 roku w reżyserii Marka Piestraka. Film jest zekranizowaną powieścią Stanisława Lema o o tym samym tytule.
  Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie - Narodowa Instytucja Kultury (od 2006) Siedziba Teatru znajduje się przy ulicy 1 Maja 4 w Olsztynie.
  Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego – teatr znajdujący się na katowickim rynku, największa scena teatralna na Górnym Śląsku
  Szatan z siódmej klasy – polski film fabularny z 1960 r. na podstawie powieści dla młodzieży Kornela Makuszyńskiego. Głównym bohaterem jest Adam Cisowski, mądry i logicznie myślący chłopiec z żyłką detektywistyczną. Powieść opowiada o tajemnicy z czasów wojen napoleońskich – zagadce, którą Adaś, wraz z rodziną Gąsowskich będzie musiał rozwiązać. W odróżnieniu od pierwowzoru książkowego akcję przeniesiono z okresu międzywojennego w czasy współczesne.
  Lenin w Polsce – polsko-radziecki film biograficzny, przedstawiający epizod z życia Włodzimierza Lenina. Film mocno idealizuję tę postać.

  Reklama